GELECEK NESİLLERE ANLATMALIYIZ

  • Eklenme Tarihi :22.03.2022 | 10:25
  • Muhabir :

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan seminerin açılış monuşmasını Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan yaptı.

 GELECEK NESİLLERE ANLATMALIYIZ

ÇANAKKALE MÜDAFAASI, ÜÇ MUCİZELER MUHAREBESİDİR

 Ülkü Ocakları Hatay  İl Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  etkinlikleri kapsamında Erol Bilecik Kongre Merkezinde seminer düzenledi. Çanakkale muharebesi ile alakalı seminere Ülkü Ocakları Hatay  İl Başkanı Alihan Döner,İl  Yönetim Kurulu Üyeleri , Asenalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurdan Kıraç ve Ortaöğretim teşkilatı katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan seminerin açılış monuşmasını Ülkü Ocakları Hatay  İl Başkanı Alihan yaptı.

Çanakkale müdafaasının, üç mucizeler muharebesi olduğunu belirten Döner, “ali kurtar­dı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedi yaptı.” dedi.

 GELECEK NESİLLERE ANLATMALIYIZ

“Çanakkale, öyle bir mücadeledir ki, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır” diyen Döner, “Çanakkale savaşına baktımız da Kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden tüm insanımız bu savaşta bir şekilde rol almış ve vatanı canı pahasına savunmuştur. Çünkü; Vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Bana deseler ki, Çanakkale’yi üç kelimeyle anlatın. Derdim ki, geldiler, gördüler ve döndüler. Çanakkale müdafaası yapılmış ve kazanılmıştır. Bu zaferin Türk tarihi içinde ayrı bir yeri vardır. Atalarımız üzerlerine düşeni kat kat fazlası ile yerine getirmişlerdir. Lakin vazife onlar için bitmiş bizim için başlamıştır. Bizler Çanakkale de kanını seve seve akıtmış şanlı ecdadımızın ne için şehid olduğunu her zaman hatırlamalı ve gelecek nesillere bunu fırsat buldukça anlatmalıyız.”

REHLARINIZ ŞAD OLSUN

“Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum” diye konuştu.

Seminer Ortaöğretim teşkilat mensuplarının  şiir ve tiyatral gösterileriyle tamamlandı. (Haber Merkezi)