GELENEKSEL İFTARDA BULUŞTULAR

  • Eklenme Tarihi :13.04.2022 | 10:50
  • Muhabir :

SAADET Partisi basın mensuplarıyla geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

GELENEKSEL İFTARDA BULUŞTULAR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gastronomi Evi’nde düzenlenen iftar yemeğine Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, İl Başkanı Mustafa Ege, Antakya İlçe Başkanı Faruk Kolçak, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ve gazeteciler katıldı.

İftarda konuşan Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan pandemi nedeni ile iki yıldır ara verdikleri basınla iftar programında yeniden bir araya geldikleri için çok mutlu olduğunu söyledi.

ŞÜKÜRLER OLSUN BURADAYIZ

Yılda bir defuada olsa hep birlikte olma fırsatı yakaladıklarını belirten Çalışkan, “Ama ne yazık ki ülkemizi ve dünyamızı bir karasaban gibi etkisi altına alan küresel pandemi nedeniyle geçtiğimiz iki yıl bu birlikteliği gerçekleştiremedik. Şükürler olsun bugün hep birlikte buradayız. Bugün gerçekten siz basın mensuplarıyla birlikte olmanın hazzını yaşıyoruz. Biz bugün burada sizinle kucaklaşmak için varız. Partimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan ayı dinimizin sosyal yönünün ortaya çıktığı bir ay. Bu vesile ilgili milletimiz hem ülkemizde hemde dünyada aç ve açıkta olan insanlara imkanı nispetinde el uzatmaya gayret ediyor.” dedi.

RABİBİMİZE ŞÜKREDİYORUZ

“Yer yüzünde türlü insanlar açlık ve sefaletle mücadele ederken, rabbim bizlere türlü nimetler lütfetmiş” diyen Çalışkan, “Buna çok şükrediyoruz. Bazı ülkeler kan ve gözyaşı içerisindeyken, ülkemizin huzur içerisinde olması çok önemli. Tabi ki ülkemizin problemleri çok, ekonomik meseleleri çok. Ama biz bugünü siyaset yaparak kirletmeyeceğiz. Rabbim gerçek bayramlara bizleri ulaştırsın, birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan’ı gerçek anlamı ile yaşattığı kullardan eylesin diye temennide bulunuyorum.” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Ege ve Antakya Merkez İlçe Başkanı Fadıl Koçak’ta davetlerine katılan basın mensuplarına teşekkür ettiler. (Yaser ÇAPAROĞLU)