GERİ DÖNMELİLER AMA BU ŞEKİLDE DEĞİL!

  • Eklenme Tarihi :13.09.2023 | 13:32
  • Muhabir :

İyi Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin sosyal medyada Suriyeli 3 kadının tokatlanarak otobüsten atıldığını iddia eden görüntülerin doğru olması halinde kabul edilebilirliğinin bulunmadığını söyledi.

GERİ DÖNMELİLER AMA BU ŞEKİLDE DEĞİL!

Milletvekili Çirkin iddia edilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak “Evet Suriyeliler Ülkelerine dönmeli ama böyle değil” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de kalan Suriyelilerin Milli Güvenlik sorunu olduğunu ancak döverek, tokatlayarak yada otobüslerden atarak bu sorunun alsa çözülemeyeceğine dikkatleri çeken  Milletvekili Çirkin “Bu görüntü doğruysa kabul edilemez. Türk milletine yakışmaz, insanlığa yakışmaz! Bu insanlar kendiliğinden gelmedi. Onları  AKP hükümeti davet etti. Evet Suriyeliler Milli Güvenlik sorunudur, gönderilmelidir bu kesin Ama böyle değil!!!!” dedi.

Milletvekili Çirkin tarafından paylaşılan nerede ve ne zaman çekildiği belli  olmayan  görüntüde  Suriyeli olduğu iddia edilen ve yanlarında çocuklarında bulunduğu 3 kadın ve otobüste bulunanlar arasında tartışma yaşanıyor. Suriyeli olduğu iddia edilen kadına yumruk atıldığının da iddia edildiği görüntüyü servis eden kişi paylaşımında “Suriyeli üç kadın yumruklanıyor çocuklarıyla birlikte otobüsten atılıyor. Defolun gidin ülkenize diye bağırıyorlar . Bir tanesi de “ Ohhh” diyor. O çocuklar bu zalimlik karşısında korkudan sessizce hangi duayı ediyorsa yüksek sesle âmin diyorum” ifadeleri kullanılıyor. (ERTUĞRUL OKTAY)

Haberin Videosu