GERKES MARDİN’DE SİYASETE HAZIRLANIYOR

  • Eklenme Tarihi :28.07.2022 | 11:43

Davut Petrol İşletmecisi Hayırsever İş İnsanı Şeyhdavut Gerkes, memleketi Mardin’de siyasete girme kararı aldı.

GERKES MARDİN’DE SİYASETE HAZIRLANIYOR

Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren ve gerçekleştirdiği yardım kampanyalarıyla Hataylıların gözdesi haline gelen Davut Petrol İşletmecisi Hayırsever İş İnsanı Şeyhdavut Gerkes, memleketi Mardin’de siyasete girme kararı aldı.

Aslen Mardinli olan ve Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Davut Petrol İşletmecisi Hayırsever İş İnsanı Şeyhdavut Gerkes, 25 yıl ara verdiği siyasi hareketini Mardin’de yeniden başlatmayı düşünüyor. Hatay’da gerçekleştirdiği kampanyalarla ihtiyaç sahibi vatandaşlar başta olmak üzere, dul, yetim, öksüz, engelli vatandaşların da imdadına koşan Hayırsever İş İnsanı Şeyhdavut Gerkes 25 yıl ara verdiği siyasete Mardin’de yeniden hazırlanıyor.

Koyu bir Mardinspor taraftarı olan ve yıllar öncesinde Mardinspor’un yeniden eski başarılı günlerine dönmesi için elini taşın koyan Hayırsever İş İnsanı Şeyhdavut Gerkes, siyasi çalışmalarının yanı sıra spora da destek vererek Mardin’in spor alanında Türkiye’de duyulması için çalışmalar yapacağını belirtti.

BEKLEYEN SORUNLARI ÇÖZMEYE GELİYORUZ

Mardin’e hizmet etmek için her zaman hazır kıta olduğunu belirten Hayırsever İş İnsanı Şeyhdavut Gerkes, “25 yıl aradan sonra yeniden siyasete girme kararı aldım. Doğup büyüdüğüm memleketim Mardin’e hizmet etmek için her zaman hazır olarak bekliyorum. Bilgi, birikim ve tecrübelerimiz ile Mardin’in bekleyen sorunlarını çözmek için yeniden siyasete girme kararı aldım. İnşallah 2023 yılında yapacağımız çalışmalarla plan, proje ve çözüm önerileri ile sorunları çözmek için memleketimize yeniden hizmet etmeye devam edeceğiz. Başta memleketimizin ekonomisi olmak üzere eğitim, tarih, kültür, turizm, istihdam ve spor alanlarında bekleyen sorunları çözmek için adımlarımızı atacağız. Spor konusunda özellikle yıllar önce adını başarılarla duyurmuş olan Mardinspor’umuzu yeniden eski günlerine kavuşturmak için gerekli adımları ve gerekli destekleri hep birlikte sağlayarak adını Türkiye’de duyurmak istiyoruz. Çıkmış olduğumuz bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi. (Murat MUTLU)