GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ HATAY’DA TOPLANDI

  • Eklenme Tarihi :16.01.2023 | 15:18
  • Muhabir :

AK Parti 11 Büyükşehir Grup Başkanvekilleri istişare toplantısı Hatay’da yapıldı.

GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ HATAY’DA TOPLANDI

Antakya Ottoman Palace Otelde düzenlenen istişare toplantısına Hatay Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Altan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M.Tevfik Göksu, Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ali Çetin, Aydın Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgül Hızal, Mersin Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hürol Önder ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Cüneyt Yüksel katıldı.

 

BUGÜN HATAY’DAYIZ

Toplantının açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M.Tevfik Göksu yaptı. Göksu, “Dünya üzerinde kurulan 23 medeniyetin 13'üne ev sahipliği yapmış, farklı inanç ve kültürlerin yüzyıllarca bir arada, huzur içinde yaşadığı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim Şahsi Meselem" dediği Hatay'dayız.” dedi.

HİZMET BEKLEMEK NAFİLE

Değerlendirmelerini yapmak için Hatay’da toplandıklarını belirten Göksu, “CHP tarafından yönetilen 11 Büyükşehir Belediyesinin, AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak bizler, milletimizden aldığımız yetki ve emanetin gereği olarak, söz konusu belediyeler ile ilgili değerlendirmelerimizi yapmak üzere bugün Hatay'da toplandık.  Cumhuriyet Halk Partisi, milli meselelerde dahi yalan siyasetiyle kaos çıkarmayı alışkanlık haline getirmiş bir zihniyettir. Siyasetlerini algı ve yalan üzerine kurmuş siyasi bir partiden ve onun belediye başkanlarından hizmet beklemek nafiledir.” diye konuştu.

MECLİSE GETİRİLEN DOSYALARIN YÜZDE 99’UNA EVET DEDİK

Göksu’dan sonra söz alan Hatay Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Altan, “2014 yılından bu yana meclise getirilen dosyaların yüzde 99'una AK Parti olarak evet dedik. Hükümetimiz, dünyada yaşanan ve ülkemize de yansımaları olan ekonomik sorunlar karşısında, tüm imkânlarıyla milletimizin yükünü hafifletecek tedbirler almıştır. Bununla birlikte yerel yönetimlerimizin de halka hizmet noktasında sıkıntı yaşamaması için, hiçbir ayrım gözetmeksizin, tüm belediyelerimizin gelirlerini ciddi oranda artırmıştır. Örneğin; Hatay Büyükşehir Belediyesinin son dönemde gerçekleşen bütçesinin yüzde 96 'sı merkezi bütçeden gelmiştir.” dedi.

TEK BİR KURUŞUNUZ EKSİK GELDİMİ?

Hükümetin verdiği destekle Hatay Büyükşehir Belediyesinin gelirinin, Büyükşehir Belediyeleri arasında 8. sıraya yükseldiğini kaydeden Altan, “2022 yılında Hatay büyükşehir Belediyesine aktarılan paranın toplamı 3 milyar 368 milyondur. Demokratik geleneğimiz, hukukumuz, toplumsal dinamiklerimiz şunu ortaya koymaktadır ki, gayreti, becerisi, hizmet aşkı ve ülke sevdası olan hiç kimse, millete hizmet yolunda engellenemez. Bugüne kadar milletimizin huzurunda defalarca sorduk, bugün burada Hatay'dan tüm halkımızın huzurunda Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlarına bir kez daha soruyoruz. Yönettiğiniz şehirlerde belediye meclislerine herhangi bir proje getirdiniz de AK Parti Meclis Grupları olarak hayır mı dedik? Ya da merkezi idareden gelen kaynaklarda tek bir kuruşunuz eksik mi geldi?” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)