GÜZELMANSUR: ESNAF BAKANLIĞI’NI KURACAĞIZ!

  • Eklenme Tarihi :30.04.2022 | 12:48
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, seçim bölgesi Hatay’da muhtar, esnaf, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşları ziyaret etmeye devam ediyor.

GÜZELMANSUR: ESNAF BAKANLIĞI’NI KURACAĞIZ!

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay genelinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, “Esnafımızın yaşadığı ekonomik ve genel sorunlarını biliyoruz. Çözümün adresi CHP’dir. İktidar olduğumuz gün esnaflarımızın devlet tarafından muhatap alınması için Esnaf Bakanlığı’nı kuracağız. Bunu birlikte başaracağız.” dedi.

 

Samandağ İlçesi’ne giderek esnafın sorunlarını dinleyen CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Samandağ İlçe Başkanı AV. Turgay Abacı ile birlikte Samandağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahil ve kooperatif üyelerini ziyaret etti.

KREDİLER ÖDENEMİYOR, ESNAF KEPENK İNDİRİYOR!

Gerçekleştirilen ziyarette esnafın yaşadığı sorunlar hakkında Samandağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahil’den bilgiler alarak bir açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, “Samandağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanımız Sn. Sait Kahil ve değerli kooperatif üyelerimizi İlçe Başkanımız Sn. Turgay Abaci ile birlikte ziyaret ederek; esnafımızın yaşadığı sorunlar ile ilgili istişarelerde bulunduk. Krediler ödenemiyor, esnaf kepenk indiriyor! İktidarımıza az kaldı. Esnaf Bakanlığı kurulacak ve esnafın devlette muhatabı olacak. Bunu birlikte başaracağız.” dedi. (Murat MUTLU)