HAKARETLERE MARUZ KALDIK

  • Eklenme Tarihi :18.05.2023 | 12:15
  • Muhabir :

Cumhuriyetin 100. yılından itibaren 5 yıl boyunca görev yapacak 13. Cumhurbaşkanı’nın seçimi için Türkiye geçtiğimiz Pazar günü sandığa gitti.

HAKARETLERE MARUZ KALDIK

Açıklanan sonuçlara göre ilk turda hiçbir aday seçilmek için %50’lik oy barajını geçemediğinden Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıkladığı seçim takvimine göre ikinci tur 28 Mayıs’ta yapılacak.

1 milyon 62 bin 40 kayıtlı seçmenin bulunduğu Hatay'da %83,59’luk katılım oranıyla 912.334 kişi oy kullanırken 893.247 oy geçerli sayıldı.

Yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim sonuçlarının Türkiye’ye ve Hatay’a hayırlı olmasını dileyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçimlerde başta 6 Şubat depremlerinde en çok yıkımın yaşandığı Hatay olmak üzere, tüm bölge insanının seçime yüksek oranda katılmasının sevindirici olduğunu söyledi.

ACIMASIZCA HAKARETLERE MARUZ KALDIK

Seçim sonuçlarının hemen ardından kendilerini üzen söylemlerle karşı karşıya kaldıklarını belirten Başkan Savaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşlık hakkını kullanmış insanlarımız; farklı görüşlerden kişiler ve kim tarafından yönetildiği belli olmayan hesaplardan, acımasızca sosyal medya üzerinden hakaretlere maruz kalıyor. Hayatımın her döneminde ben Lütfü Savaş olarak sağduyulu, gerçeklerden beslenen ve adil bir insan oldum. Bu vasıflarım benim her şeyim. Bugün de bu değerleri koruyorum.

6 Şubat'tan bu yana hemşehrileri ile birlikte konteynırda ya da arabada yatan; belediyesini de çadırdan yönettiğinin altını çizen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş “ El insaf el merhamet! O veya bu partiye oy atmış depremzede insanlara nasıl ve hangi hakla hakaretler yağdırılabiliyor? Bu insanlara kibirle bakılabiliyor?

Herkesi yeniden insaflı, vicdanlı ve de akıllı davranmaya davet ediyorum! Depremi yaşamış vatandaşlarımızın seçmen olarak verdiği oyu, insan olarak dile getirdiği fikir ve duygularını hiç kimsenin aşağılama hakkı yoktur” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN 13. CUMHURBAŞKANI OLACAĞINA İNANIYORUM

Son olarak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk halkının teveccühü ile 13. Cumhurbaşkanı olacağına inandığını söyleyen Başkan Savaş “ Siyaset dilinin de bu sokak dilinin de değişeceğine inanıyoruz. Kimse kimseye hakaret etmesin, yapmayın! Unutmayın; demokrasi herkes içindir!” açıklamasını yaptı. (Haber Merkezi)