HALKIMIZIN YANINDAYIZ!

  • Eklenme Tarihi :01.08.2023 | 14:10
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Dikmece Mahallesi’nde yapılan kamulaştırmalardan dolayı yapılan eyleme katılıp burada bir basın açıklaması yaptı.

HALKIMIZIN YANINDAYIZ!

Güzelmansur yaptığı basın açıklamasında, “6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşadık. Yaşadığımız bu felaketin halen yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Biz mecliste Hatay’ı hergün konuşuyoruz. Hatay’ın sıkıntılarını, Hatay’ın problemlerini anlatıyoruz. özellikle Hatay’ın özel afet bölgesi ilan edilmesi için bu konuşmaları yapıyoruz. Bu bağlamda ilk günden bu yana da Dikmece halkının yanında olduk. İlk günden bu yana da yaşanan sıkıntılarınızı ve problemlerinizi gündeme getirdik.

Sıkıntılarımız var. Bu konuda TOKİ Başkanımızla, Çevre Şehircilik Bakanımızla da defalarca görüştüm. Projede bir takım tadilatlar oldu. Biz bu projede halkın mağdur edilmemesi, ekili arazilerin üzerinde konut yapılmaması için bu konuyu meclise taşıdık, bakanımızla da bu konuları görüştük. Biz askerimizle halkımızın karşı karşıya gelmesini istemiyoruz. Asker bizim askerimiz, halkta bizim halkımız. Bu yüzden sorunlarımızı konuşarak, karşımızdakiyle diyalog kurarak çözmek istiyoruz.” dedi.

Yapılan eylemde gözaltına alınan 4 kişinin serbest bırakılacağını belirten Güzelmansur, “Hem Dikmece, hemde diğer mahallelerimizde yapılan kamulaştırmalar için biz gerekli çalışmaları yapıyoruz. Halkımızın yanında halkımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Her zaman halkızın yanındayız ve halkımızın yanında mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. (ERTUĞRUL OKTAY)

Haberin Videosu