HATAY AKP’YE KIRGIN

  • Eklenme Tarihi :02.07.2022 | 11:33
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur AKP'nin büyükşehirlerde yaptırdığı AKP'ye neden kırgınsınız? anketleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

HATAY AKP’YE KIRGIN

Hatay'da anket yapmaya gerek olmadığını, Hataylıların iktidara çok kırgın olduğunu söyleyen Güzelmansur iktidara kırgınlığın nedenlerini anlattı.

Güzelmansur,  "İktidar 'AKP'ye neden kırgınsınız?' diye anketler yapıyormuş. Ben Hatay’ın neden kırgın olduğunu 4 yıldır anlatıyorum. Anket yapmasınlar, konuşmalarıma baksınlar. Bir kez daha özetle anlatayım: Hatay kırgın, çünkü; en fazla vergi ödeyen 7. il, ama en az yatırım yapılan 4. İl. Hatay kırgın, çünkü; 600 bin Suriyeli ilimize getirildi buna rağmen hastane, okul, yol, fabrika yapılmadı. Hatay kırgın, çünkü barajları yapılmıyor. Sulama maliyetleri Türkiye’nin kat kat üstünde. Hatay kırgın çünkü İstanbul’un çılgın projesinde ısrar eden iktidar, Hatay’ın çılgın projesi Amanos tüneline çivi dahi çakmadı. Hatay kırgın, çünkü; orta doğuya açılan kapıları kapatıldı, nakliyesi, ihracatı baltalandı. Hatay kırgın, çünkü; savaşın gölgesinde yaşamaya mahkûm edildi; riskli bölge oldu, yatırımcı, turist gelmez oldu." dedi. (Haber merkezi)

Haberin Videosu