HATAY BÜRO MEMUR-SEN’DEN ÇALIŞKAN’A ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :26.07.2022 | 09:35
  • Muhabir :

Hatay Büro Memur-Sen Şube Başkanı Özkan Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a ziyarette bulundu.

HATAY BÜRO MEMUR-SEN’DEN ÇALIŞKAN’A ZİYARET

Ziyarete Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan Çekmen, Abdulkadir Sayın, Mustafa Şanverdi, Ömer Kabaklı ve Mürsel Güler katıldı.

Sendika faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Başkan Aslan yaptığı ziyarette, 3600 Ek Gösterge teklifiyle ilgili hususlarda ortaya çıkan zaafları ifade etti. 3600 Ek Gösterge teklifinin beklentilerin altında kaldığını vurgulayan Başkan Aslan; bu teklifin sadece belli kurumlara yönelik bir çalışma olarak ortaya çıktığını oysa bütün 1’inci derece 4’üncü kademeye ulaşan tüm personeli kapsaması gerektiğini ifade ederek, bu konuda Memur-Sen ailesi olarak mücadelelerinin sürdüğüne değindi.

 

ÇALIŞKAN; “SAADET PARTİSİ İTTİFAK BLOKLARININ MERKEZİNDE” 

Saadet Partisi GİK Üyesi Çalışkan'da yaptığı açıklamada hak mücadelesinin önemli olduğunu vurguladı. Büro Memur-Sen'in bu hak mücadelesinde gösterdiği gayretlerden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti. 

Siyasi gelişmelere de değinen Çalışkan; Ülkenin büyük bir ekonomik kriz ve sosyal buhranla karşı karşıya olduğunu belirtti. Saadet Partisi'nin bazı konulardaki yaklaşımlarına ilişkin bilgi vererek, kendisinin de ittifak görüşmelerinde altılı masada bir komisyon çalışmasında görev aldığını ve masadaki komisyon çalışmalarına ilişkin detayları paylaştı.  Günün anısına, Büro Memur-Sen işlemeli kahve fincanı hediye eden Başkan Aslan'a, Saadet Partisi GİK Üyesi Çalışkan da teşekkür etti. Ziyaret sonrası günün anlam ve önemine binaen hatıra fotoğrafı çekinerek ziyaret sona erdi. (Haber Merkezi)