HATAY’A VE PARTİMİZE ÜMİT OLACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :19.09.2023 | 17:33

23 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan il başkanlığı seçimleri öncesinde ilçe başkanlarının yapılacak seçimlerde mevcut İl Başkanı Hakan Tiryaki’yi destekleme kararı alması üzerine ir açıklama yaptı.

HATAY’A VE PARTİMİZE ÜMİT OLACAĞIZ

CHP İl Başkan adayı Ümit Kutlu, ilçe başkanlarının tümünün 23 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan il başkanlığı seçimleri öncesinde ilçe başkanlarının yapılacak seçimlerde mevcut İl Başkanı Hakan Tiryaki’yi destekleme kararı alması üzerine ir açıklama yaptı.

 

Kutlu yaptığı açıklamada, partililerine seslenerek, “Birbirinden değerli olan 600 il delegemiz, şüphesiz ki kendi özgür iradeleriyle Hatay İl örgütümüzü  yönetecek kadroları belirleyecektir. Hiç kimsenin seçilmiş il delegeleri adına konuşmaya hakkı yoktur. Türkiye’nin en bilinçli örgüt tabanına delegelerine sahibiz. Bu doğrultuda 23 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan seçimde delegelerimizin özgür iradaleriyle partimize ve bizlere sahip çıkacağından hiç şüphemiz yoktur. Bizler fikri hür vicdanı hür delegelerimizin emekten yana olacağı bilinciyle yola çıktık ve bu yolda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır” benim umudum da adımdan geliyor. Bizler umudu büyütecek, Hatay’a ve partimize Ümit olacağız” dedi. (Haber Merkezi)