HATAY’IN TAHAMMÜLÜ KALMADI

  • Eklenme Tarihi :16.12.2022 | 12:28
  • Muhabir :

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, siyasi çekişmeler yüzünden daha fazla kan kaybetmeye tahammülünün kalmadığını söyledi.

HATAY’IN TAHAMMÜLÜ KALMADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yaş Meyve ve Sebze Hal Kompleksi’nin tanıtım toplantısında konuşan Çalışkan, “Hatay’ın makus tarihini yeneceğimiz günlerden birisi. Hakikaten uzun yıllardan beri bir sebze hali hayali içerisindeydik. Şükür ki Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Lütfü Savaş bu konuda son noktayı koydu. İnşallah Hatay Büyükşehir Belediyesi Yaş Meyve ve Sebze Hal Kompleksi gerçekleşecek. Arzu ederdik ki bu önemli günde kamu görevlileri, atanmışlarda olsaydı. Özellikle ilin tamamına hizmet edecek bir projenin tanıtımında burada herkesin olması beklenirdi.” dedi.

ARTIK GERÇEKTEN YORULDUK

Büyükşehir Belediyesi bir partiden İlçe belediyeleri başka bir partiden diye bir ayrıma artık son vermenin gerektiğini belirten Çalışkan, “Bugün yıkılan ve yeri boş kalan Vakıflar İşhanı’nın alanı hepimiz görüyoruz. Yıllardır Vakıflar İş Hanı’nın yerinin ne olacağı bir muamma. Artık gerçekten siyasi çekişmelerden yorulduk. Gerçekten yorulduk. Böyle iki partili bir yapı, biri bir taraftan diğer başka taraftan sonuçta da mağduriyeti halk yaşıyor. Yaşanan çekişmelerle Hatay’ın daha fazla kan kaybetmeye tahammülü yok. İnşallah temenni ediyorum ki bu sebze hali ile beraber hizmetler yeniden ivme kazanır. Ayaklarındaki bağlar çözülür. Özellikle şu Serinyol-Madenli yolu çok ama çok önemli. Hatay Büyükşehir Belediyesi Yaş Meyve ve Sebze Hal Kompleksi’nin de Topboğazı’na yapılacak olması, ilin tamamına hizmet etmesi açısından önemli. İlimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)