HBB O İDDİALARI YALANLADI

  • Eklenme Tarihi :25.05.2023 | 11:09

Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal medya kanalından EXPO Alanındaki Çadırkentten vatandaşların çıkartılarak Belediye Personellerinin yerleştirileceği iddialarını yalanladı.

HBB O İDDİALARI YALANLADI

Bazı sosyal medya hesapları üzerinden Antakya EXPO Alanına çadır kuran depremzedelerin "personelimiz yerleşecek" gerekçesiyle alandan çıkmalarının istendiğine dair iddialar ileri sürüldüğü belirtilerek “Alanda belediyemizin bilerek çadırların elektriğini kestiği de ileri sürülerek imzasız tasarımlar paylaşılmaktadır.

Antakya EXPO Alanımız; depremin ilk anından itibaren önce yardımların lojistik merkezi, ardından belediye birimlerimizin çalışma ofisi, öğrencilerimizin eğitim merkezi, çamaşırhane ve yemekhane gibi birçok konuda, tüm vatandaşlarımıza hizmet vermek için kullanılmaktadır.

Depremzede vatandaşlarımızın da barındığı alanda dün akşam bir elektrik kesintisi yaşanmıştır. Kesintinin sebebinin çadırlardaki elektrik kullanımını, mevcut altyapının kaldıramaması olduğu düşünülerek ekiplerimizce çalışma başlatılmıştır.

ELEKTRİK KABLOLARI BİLİNÇLİ OLARAK KESİLMİŞ

Yapılan teknik inceleme sonucunda kabloların birileri tarafından kesildiği anlaşılmış ve kesintinin bu sebeple olduğu ortaya çıkmıştır. Ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaptıktan sonra öğle saatlerinde alana yeniden enerji verilmiştir.  Personelimizin çoğu ailesinden uzakta, çadırlarda ya da konteynerlarda kalarak, moral-motivasyonunu yüksek tutmaya çaba göstererek tüm gücü ile hizmet vermektedir. Art niyetli, karalamaya dönük paylaşımlara itibar edilmemesini diler, saygılarımızı sunarız” denildi. (Haber Merkezi)