HER BİR VATANDAŞIMIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR!

  • Eklenme Tarihi :03.09.2022 | 12:24
  • Muhabir :

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal , Suudi Arabistan’da idam cezası alan Hataylı Mehmet ve Anıl Binicioğlu kardeşlerin durumları ile yakından ilgilendiklerini duyurdu.

HER BİR VATANDAŞIMIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR!

Suudi Arabistan’da İdam talebi ile yargılanan Hataylı iki kardeş Mehmet ve Anıl Binicioğlu ‘nun ailesi ile birlikte Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile birlikte görüşen CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal “Her bir vatandaşımız bizim için kıymetlidir” dedi. Hiçbir vatandaşımızın kılına zarar gelmesini istemediklerinin altını çizen Topal “Bu konuda gerekli girişimleri yaptık. Devletimizin ilgili kurumları konudan haberdardır ve yakinen takip etmektedirler. Umuyoruz ki en kısa sürede bu kardeşlerimiz sağ salim ülkemize dönecektir” dedi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ise; konuyu baştan beri takip ettiklerini ifade ederek “Farklı duyumlarımız var inşallah ilk mahkemede sorun çözülecektir,” dedi. Anne Nimet Binicioğlu ise bir an evvel evlatlarına kavuşmayı istediğini ifade ederek; “Sayın milletvekillerimiz burada, devletimize, sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Evlatlarımı kurtarın dedi.

GÜZELMANSUR: KONUNUN TAKİPÇİYİM

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’da Suudi Arabistan'da idam kararı verilen Hataylı Mehmet Birincioğlu ve Anıl Birincioğlu'nun durumları ile ilgili olarak Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Büyükelçilik  ile temas halinde olduğunu duyurdu. Güzelmansur  konuyu takip  ettiğinin altını çizerek “ Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yurda dönüşünün sağlanması, bu konuda gerekli adımların hızlıca atılması için gerekli girişimlerde bulunmuş durumdayım. Hemşerilerimizin yurda dönüşü ile ilgili ne gerekiyorsa yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Bu konuda inanıyorum gereken neyse yapılacaktır. TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi olarak vatandaşlarımıza sağlıklı şekilde kavuşana kadar gerekli girişimlerde bulunmaya devam edeceğim. Konunun takipçisi olduğumu tüm kamuoyunun bilmesini isterim” dedi. Suudi Arabistan’da tutuklanan ve 11 Eylül 2022 tarihinde mahkemeye çıkarılacak olan Hatay nüfusuna kayıtlı Mehmet ve Anıl Birincioğlu hakkında Suudi Savcılığı İdam talebinde bulunmuştu.(Haber Merkezi)

Haberin Videosu