İKTİDARA TALİBİZ VE BU KONUDA İDDİALIYIZ

  • Eklenme Tarihi :28.01.2023 | 21:30

TÜRKİYE’DE YÖNETİLEMEME HALİ VAR

İKTİDARA TALİBİZ VE BU KONUDA İDDİALIYIZ

 

 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf, Türkiye’de çok ciddi bir yönetilememe halinin olduğunu belirterek, “DEVA partisi siyasetin alanının daraldığı ve sistemin tıkandığı bu zeminde bu tıkanıklığı açmak için kurulmuş bir partidir. Bu çerçevede iktidara talibiz, iddialıyız.” dedi.

 

DEMOKRASİ ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcıları Selma Aliye Kavaf, Nazlı Seda Vural ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gezer, DEVA Hatay il Başkanlığı Hizmet binasında basın toplantısı düzenledi.

DEVA Partisi Hatay İl Başkanı İlker Eker, Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı ve yönetim kurul üyelerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf, partililerinin kurulduğu günden bu yana 3 yıl geçtiğini belirterek, “Önümüzde tarihi telaffuz edilmiş ama resmi prosedürü tamamlanmamış, yerine getirilmemiş bir seçim takvimi var. Dolayısı ile kurulduğu günden bu yana partimizi bütün Türkiye’de politikalarımızla ve kadrolarımızla tanıştırmak üzere yoğun bir saha programı yürütüyoruz.” dedi.    

TÜRKİYE’DE YÖNETİLEMEME HALİ VAR

Türkiye’de çok ciddi bir yönetilememe halinin olduğunu belirten Kavaf, “Ülkenin bütün problemleri ertelenmiş ve çözümsüz bir noktaya gelmiş ve tıkanmış bir durumda. Böyle bir sistem olmaz. Ülkedeki en küçük adımı bile atma noktasında bir tek kişinin kararı söz konusu olduğunda 85 milyonluk büyük bir ülkeyi yönetemezsiniz. Sistem tıkanır ve şu anda bir tıkanmışlık hali var.”

PARTİMİZ TIKANIKLIĞI AÇMAK İÇİN KURULDU

“DEVA partisi siyasetin alanının daraldığı ve sistemin tıkandığı bu zeminde bu tıkanıklığı açmak için kurulmuş bir partidir. Bu çerçevede iktidara talibiz, iddialıyız. Ve iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bu ülkenin kaybedecek zamanı olmadığını biliyoruz. Onun için 22 konuda eğitimden, sağlığa, ekonomiye, yerel yönetimlere, afetlere ve sosyal politikalara kadar iktidara geldiğimiz andan itibaren ilk 90 dakika, 90 gün ve 360 günde neler yapacağımızı bu eylem planlarımızda deklere ettik.”

VATANDAŞLARA KENDİMİZİ ANLATIYORUZ

“Deklere ettiğimiz politikalarımızın her biri aynı zamanda hesabı kitabı yapılmış bir bütçe büyüklüğü içerisine sığdırılmış olan eylemlerdir. Afaki olarak gündeme alınmış olan eylemler değildir. Bu çerçevede genel merkezimizin planlamış olduğu saha planları bütün kurucular kurulu ve yönetim kurulu üyelerimizin katılımı ile bütün Türkiye’de rutin olarak dönüşümlü olarak gerçekleştiriliyor. O çerçevede Kahramanmaraş’tan sonra Hatay’da saha çalışmalarımızı sürdürdük. Vatandaşa partimizi politikalarımızı ve kendimizi anlatıyoruz.” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ İL İL GEZİYORUZ

Genel Başkan Yardımcısı Nazlı Seda Vural’da, hem partilerinin hemde genel başkanlarının mesajlarını halkla buluşturmak ve seçmenlerine ulaşmak adına Türkiye’nin doğusundan, batısına, kuzeyinden güneyine tüm illerde seçmenleriyle buluştuklarını söyledi.

Mayıs ayında gerçekleşecek olan seçimin Türkiye’nin en kritik seçimlerinden biri olacağını belirten Vural, “Bu seçimlerde hem gençlerin, hem kadınların, katılımının, tercihlerinin Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir rol oynayacak.” dedi.

HALKIMIZIN OYLARINA TALİBİZ

Yapılacak olan seçimlerin kaderini gençlerin oylarının belirleyeceğini belirten Vural, “Partimizde uygulanan yüzde 35 cinsiyet ve yüzde 25 gençlik kotasıyla partimizin en genç kurucular kurulu üyesi ve en genç genel başkan yardımcısı olarak sahadayım. Çalışmalar yapıyoruz. Eylem planlarımızdaki çözümleri halkımızla paylaşıyoruz. Dersimize çok çalıştık. Yakın tarihimize baktığımızda baktığımız da dönüşümler var. Bu 20 yıllık dönemde tek kişinin aldığı kararlarla yönetilen bir ülkenin ne hale geldiği de ortada bu yüzden halkımızın oylarına talibiz” diye konuştu.   

YA DEMOKRASİ YADA TEK ADAM KAZANACAK

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gezer’de yaptığı konuşmada, “Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Yeni bir seçime hazırlanıyor. Bu seçim beklide ülkemizin 40-50 yılını yeniden şekillendirecek bir seçimmiş gibi görünüyor. Bu seçimde ya adalet, hukuk, hukukun üstünlüğü, Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminden kaynaklanan demokrasi kazanacak yada taraflı ve partili bir yönetim anlayışı ve otoriter bir yönetim anlayışı kazanacak.” dedi.

HATAYLILARI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM

Bu konuda tüm Hataylıları duyarlı olmaya davet eden Gezer, “Ülkemizin geleceğine sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Taraflı ve partimi Cumhurbaşkanlığı dönemine geçildiğinden bu yana, aslında çok daha öncesinde 2013 yılından bu yana ülkenin hemen hemen her alanda inişe geçtiği bir dönemden geçiyoruz. Bu sistem ülkeyi her alanda krize sokmuş gözüküyor. Adeta bir hastanın çoklu organ yetmezliği yaşaması misali ülkemizde çoklu sistem yetmezliği yaşıyor.”

PARTİMİZ EN KAPSAMLI İKTİDAR HAZIRLIĞI YAPAN BİR PARTİ

“DEVA Partisi Türk siyesi tarihinin en kapsamlı iktidar hazırlığını yapmış bir parti olarak, gerek şehirlerimiz ile ilgili, gerekse ülkemizle ilgili 22 farklı politik alanda çok kapsamlı bir hazırlık yaptı. Bütün bunlardan dolayı yapılacak olan seçimin fırsata dönüşmesini DEVA’ya bir şans tanınmasını, ülkemizin bu sorunlarının ertelenmemesi açısından bu şansın çok önemli olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)