İKTİDARIN 21 YILDA YAPAMADIKLARINI BİZ YAPTIK

  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 | 10:21
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Arsuz'lu hemşerileriyle bir araya geldi.

 İKTİDARIN 21 YILDA YAPAMADIKLARINI BİZ YAPTIK

Arsuz ilçesine bağlı Helvalı, Madenli, Derekuyu, Üçgüllük, Konacık, Tatarlı ve Işıklı mahalle sakinleri ile bir araya gelen Savaş vatandaşların taleplerini ilk ağızdan dinledi. Savaş Arsuz halkı ile bir araya geldiği ziyaretlerde, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarını anlattı.

 

SAVAŞ: ÇİFTÇİ VARSA HATAY’DA TARIM VE EKONOMİ VARDIR

Arsuz ilçesine bağlı Helvalı, Aşağı Kepirce ve pirinçlik mahallelerini kapsayan sulama suyu projesi hakkında konuşan Savaş, “Artık 17 bin dönüm arazi sulu tarıma geçmiş olacak. Bu üç köyümüze ve ayrıca iki bölgemize hayırlı olsun. Mahsulleri inşallah çok bereketli olur. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçiye desteğimiz devam edecek. Onlar varsa Hatay’da tarım ve ekonomi vardır” dedi.

TOSUN: HER NOKTADA ÇİFTÇİMİZİN YANINDALAR

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 mahalleye yapılan sulama suyu projesi hakkında konuşan Ak Parti İskenderun eski ilçe başkanı ve mahalle sakini Vedat Tosun, Helvalı, Pirinçlik ve Aşağı Kepirce mahallelerini kapsayan toplamda 17 dönümlük arazinin bu sayede sulanacağını ve sulu tarıma geçiş yapılacağını ifade etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin her noktada çiftçinin yanında olduğunu vurgulayan Tosun,  3 bin 323 metre uzunluğunda yapılan çalışmanın çiftçiye ekonomik anlamda yüzde 200 katkı sağlayacağını belirterek Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

“İKTİDARIN 21 YILDA YAPAMADIĞINI BİZ YAPTIK”

HBB tarafından Hatay’a yapılan hizmetlerin önemine vurgu yapan Savaş, “Hatay’da iktidarın 21 yılda yapmaığını muhalefet belediyesi olarak şu ana kadar biz yaptık. Bunu gururla paylaşıyorum. İmkânları peşkeş çekmeden temel sorunlarımızı çözmek için var gücümüzle mücadele ettik” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ: GÖNDERDİĞİMİZ YAZILARIN YÜZDE 95’İ GERİ DÖNMÜYOR

Yapılacak hizmetler için atılan adımların hükümet tarafından karşılık görmediğine değinen Savaş, “Gönderdiğimiz yazıların yüzde 95’i maalesef geri dönmüyor. Devlet bir bütündür, yazışmalar karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde yürümesi lazım. Bütün hizmetleri imkânlarımızı zorlayarak ve gecemizi gündüzümüze katarak yapmaya gayret ediyoruz” diye belirtti.

“SUYU BİLE SİZE VEREMEYELİM DİYE UĞRAŞIYORLAR”

HATSU’nun şu anki ekonomik durumu hakkında açıklama yapan Savaş, “Suyu bile size veremeyelim diye uğraşıyorlar. HATSU’ya 46 milyon lira elektrik faturası geldi. Bizim sizden su faturası olarak aldığımız ücretlerin tamamı bugüne kadar bile 46 milyon etmedi. Diğer giderler ve yatırımların yanı sıra şuanda 30 büyükşehir belediyesi içerisinde en düşük su ücreti bizde. Maliyeti 12 buçuk lira olmasına rağmen en son zamlar hariç biz 5 liraya su veriyoruz” açıklamalarında bulundu.

“14 BİN 500 ÜRETİCİ İLE HAREKET EDİYORUZ”

4 buçuk yıldır devam eden kırsal kalkınma projesi hakkında bilgi veren Savaş, “14 bin 500 üretici ile birlikte hareket ediyoruz. Bunların hiç biri büyük çiftçi değil. Fide ve tohum ihtiyacı olan ve ürettiğini satamayan insanlar var. Malını satamayanlarla sözleşmeli tarım yaptık. Satamayanları biz alacağız” dedi.Lütfü Savaş’a ziyaretlerinde CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir eşlik etti. (Haber Merkezi)