İYİ PARTİ CEYLAN'A EMANET

  • Eklenme Tarihi :30.01.2023 | 14:09
  • Muhabir :

İYİ Parti Hatay il Başkanlığı 3. Olağan Kongresi'nde başkanlığa güçlü isim Nazmi Ceylan seçildi.

İYİ PARTİ CEYLAN'A EMANET

Geçtiğimiz günlerde Milletvekili aday adaylığını açıklayarak İl Başkanlığı görevinden istifa eden Şefik Çirkin'in vekil olarak işaret ettiği Nazmi Ceylan'ın Cuma Çapar ile yarışa girdiği kongrede kullanılan oyların 345’ini alan Başkan adayı Nazmi Ceylan, partililerin teveccühünü alarak Hatay il başkanı seçildi.

İki liste olarak gidilen kongrede Nazmi Ceylan Beyaz liste ile 345 oy alırken, yeşil liste adayı Cuma Çapar, 181 oy aldı. Hatmek Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı da katılım sağlayarak divan başkanlığı yaptı. Kongreye İYİ Parti Hatay İl Başkanlığından istifa eden Şefik Çirkin ve Reyhanlı İlçe Başkanı Serkan Sulu, Kırıkhan İlçe Başkanı Abdullah Çalışkan, Dörtyol İlçe Başkanı Gürcan Eker, Erzin İlçe Başkanı Ahmet Türk, Yayladağı ilçe başkanı, Kumlu ilçe başkanı ve diğer ilçe başkanlarının yanı sıra İyi Parti’nin önde gelen isimleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk müşaviri Av. Serhat Tabanca, İSTE Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Zafer Doğantan, İyi Parti Genel merkezden İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Kadın Politikaları Başkanlığı, Aile ve Çocuktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Servet Hali, Belediye Meclisi üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, il ve ilçe yöneticileri ile İyi Parti teşkilatı tam kadro katılım sağladı.

ÇİRKİN: İYİ PARTİ BİRİNCİ PARTİ OLMA YOLUNDA

Kongrede partililere seslenen İYİ Parti Hatay İl eski Başkanı ve milletvekili aday adayı Şefik Çirkin; “İYİ Parti kadroları iktidara yürüyor, 2023 seçimlerinde İyi Parti birinci parti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, tüm Türkiye’de olduğu gibi Hatay’da da tüm kadrolarımızla, tüm azmimizle seçimlere hazır durumdayız, bu gün bu salonda bulunan aday adayı arkadaşlarım gibi bende milletvekili aday adayıyım sahada yaptığımız gezilerde, yaptığımız istişarelerde vatandaşların teveccühleri göstermiştir ki biz bu ülkeyi yönetecek kadrolarız, il başkanlığı görevim süresince şahsım ve tüm ilçe başkanlarım, tüm partililerim Millet bizi çağırıyor, ülkeyi içerisinde bulunduğu durumdan refaha, huzura çıkaracak kadrolar Genel Başkanımız Meral Akşener’in İYİ kadrolarıdır, Türkiye İYİ olacak, bugün burada bunu bir kez daha gördük bizler gençlerimizin geleceği için her zaman bu halkın hizmetkarı olduk, olmaya devam edeceğiz, kongremize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum, hep beraber iktidara yürüyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)