KARA'DAN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ

  • Eklenme Tarihi :16.08.2023 | 11:23

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, İskenderun’un il olmasından yana olmadığını söyledi.

KARA'DAN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ

Seçim bölgesi İskenderun olmasına rağmen CHP Altınözü İlçe Teşkilatının kongresinde yaptığı konuşmada, “Ben bir vatandaş olarak, İskenderun’da yaşayan bir vatandaş olarak, Hatay’ın bölünmesinden yana değilim. İskenderun’un il olmasından yana değilim” dedi.

 

İskenderun’un il olması ile ilgili yapılan tartışmalara son noktayı koyan Nermin Yıldırım Kara, “Ben İskenderun’un il olmasından yana değilim. Ben bunu açık yüreklilikle her platformda söylüyorum. Neden? Atatürk’ün bize mirası hasta yatağında bile benim şahsi meselemdir dediği Hatay bizim için kıymetlidir. Hatay bir bütündür parçalanamaz. Tarihe ve birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay, Kültürel değerleriyle ve birbirinden farklı renkleriyle hep bir arada yaşamaya alışmıştır. Doğal olarak da bizim kardeşliğimizi, birliğimizi. Beraberliğimizi hiç kimse bozamaz.” diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZ PERİŞAN

Yaptığı konuşmada ayrıca depremin üzerinden 6 ay gibi bir süre geçmesine rağmen iktidardan ne çiftçiye ne işçiye bir destek vermediğini belirten Kara, “Yada herşeyi boşverin Hatay’da insanlar perişan halde. Bugün 20 bine yakın vatandaşımız hala çadır kentte. Eğer depremden 180 gün sonra dehi eğer 20 bine yakın vatandaşımız, hala bu sıcakta çadırlarda kalıyorsa, hepimiz utanmalıyız. Bakanından, valisine, Cumhurbaşkanından, siyasetçisine hepimiz utanç duymalıyız ve bu asla kabul edilebilecek bir şey değil. 40 derece sıcaklıkta yaşamaya çalışırken, çadırın içinde 50 derece olabilir mi? İnsanlar yaşayabilir mi? Bakın Maraş’ta aynı dönemde büyükşehir belediyesi oldu. Ama bu hükümet 20 yıldır, Hatay’a bir şekilde gözleriyle, yüzüyle, kulağı ile bir türlü bakmayı öğrenemedi.”

SU YOK,YOL YOK DEDİK

“Didik ki su yok. Yol yok. Diyoruz ki elektrikler kesiliyor. Yani gerçekten bir belediyenin yapabileceği bir iş değil. Kardeşim belediyelerde enkaz altında kaldı. Belediyelerin personelleri öldü. Belediyenin aleti, edavatı, herşey enkaz altında kaldı. Bütün bakanlıkların buraya kaynak aktarmasından başka çare yok. Herkesin Hatay’a yüzünü dönmez ise, Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmamız çok uzun zaman alır.” diye konuştu.    (Haber Merkezi)

Haberin Videosu