Keskin'den İşten Çıkarmalara Sert Tepki - Hatay Söz Gazetesi

Keskin'den İşten Çıkarmalara Sert Tepki

  • Eklenme Tarihi :01.06.2024 | 11:31
  • Muhabir :Haber Merkezi

Keskin'den İşten Çıkarmalara Sert Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde “tasarruf” gerekçesiyle 900 işçinin işine son verilmesi üzerine sert bir açıklama yaptı. Başkan Keskin, bu kararı kınayarak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü eleştirdi.

900 İŞÇİNİN İŞİNE SON VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ

Başkan Keskin, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde 900 işçinin işine son verildiği bilgisi bizlere ulaşmış durumda. Bu karar, 900 aileyi ve onlara bağlı toplam 2500-3000 kişiyi olumsuz etkileyecek. Bu, kabul edilemez bir durumdur,” dedi.

DEPREMİN ETKİLERİ HALA SÜRERKEN BİR DARBE DAHA

Başkan Keskin, Hatay’ın hala deprem felaketinin etkilerini yaşadığını ve halkın zor durumda olduğunu vurgulayarak, “Depremle birlikte insanlar perişan halde, aç ve yoksul durumda. Şimdi bir de Başkan Mehmet Öntürk, 900 işçiyi işsiz bırakarak bu insanları bir kez daha vurdu. Yazık, yazık! Seçimlerden önce ‘Benim işçilerle sorunum yok’ diyen Başkan, şimdi ne oldu da 900 işçiyi açlığa ve yoksulluğa mahkum etti?” şeklinde konuştu.

SEÇİM VAADLERİ UNUTULDU

Başkan Keskin, Mehmet Öntürk’ün seçim öncesi verdiği sözleri tutmadığını belirterek, “Seçimden önce ‘Ben işçilere dokunmayacağım’ diyen Başkan Öntürk, seçimi kazandıktan sonra sözünü unuttu. İşçinin, emekçinin ekmeği ile oynamak ne zamandan beri tasarruf oldu? Bu insanlar, bu kadar mı değersiz?” dedi.

SERT KINAMA VE ÇAĞRI

Başkan Keskin, açıklamasının sonunda, “AKP’li Mehmet Öntürk’ü bu karardan dolayı sert bir şekilde kınıyorum. İşçilerin ekmeğiyle oynamak, onları açlığa ve yoksulluğa mahkum etmek hiçbir şekilde kabul edilemez. Hatay halkı, bu adaletsizliğe ve haksızlığa karşı birlikte sesini yükseltmelidir. Başkan Öntürk’ü, işçilerin işine son verme kararını geri almaya ve halkının yanında olmaya davet ediyorum. Bu insanlar, tasarruf bahanesiyle işsiz bırakılamaz,” ifadelerini kullandı.