KURUMLAR GÜVENİRLİLİĞİNİ KAYBETTİ!

  • Eklenme Tarihi :23.08.2022 | 09:47
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ülkenin neredeyse tüm kurumlarının güvenirliğini kaybettiğini ifade ederek, 'Bu ülkede artık bir planlama, denetleme, bir proje üzerine kurulu dengeli bir yönetim şekli yok.' dedi.

KURUMLAR GÜVENİRLİLİĞİNİ KAYBETTİ!

Basın mensuplarıyla bir araya gelerek ülke ve bölge sorunlarına ilişkin düşüncelerini paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin katılımcı gazetecilere teşekkür ederek “Hepimizin farklı düşünceleri olabilir, bunu böyle kabul ederek bir arada bulunmaktayız. Basın halkın gerçek sesidir. Yaptığınız görev gerçekten çok önemli, bu konuda yaşadığınız sorun ve sıkıntıları da gayet iyi biliyoruz. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkesindeki gerçeği her zaman doğru bilmek durumundadır. Bölgesindeki gelişmeleri de doğru ve net bilmeli, siz basın mensupları da bu gerçekleri olduğu gibi kamuoyuyla paylaşmalısınız ki geleceğimiz ona göre şekillensin” diye konuştu.

ÜKEMİZ KAYIP GİDİYOR

TUİK’in açıkladığı 78-80 enflasyon rakamlarına dikkat çeken CHP’li Şahin “Bunu mazotta, elektrikte, sebzede, peynirde, ette görmüyoruz. Ama TUİK bir açıklama yapıyor. Ülkenin tüm kurumları neredeyse güvenirliliğini kaybetti, içini boşalttık! Bu ülkede artık bir planlama, denetleme, bir proje üzerine kurulu dengeli bir yönetim şekli yok. Bu süreç içerisinde de biz, altılı masa olarak çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanını karış karış dolaşıyor, vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Onların dertlerini ve çözüm önerilerini alıyoruz. Onların çözüm önerileri bizim geleceğe dair kedi politikamızı yaratmaya yardımcı oluyor. Bu çözüm önerilerinden yola çıkarak kedi bilimsel bulgularımızı ekleyerek bir stratejiyle bu ülkeyi yönetmeye talip oluyoruz. Bunu çok istiyoruz, bu dönem her zamankinde çok, çünkü ülkemizin ayaklarımızın atından kayıp gittiğini düşünmeye başladık” şeklinde konuştu.

BU SEÇİM TÜRKİYE’NİN KADER SEÇİMİ 

Bu ülkede doktorlara, öğretmenlere, üniversite mezunlarına ihtiyaç olmadığını, hiç kimseye hak ettiği takdirin verilmediğine vurgu yapan CHP’li Şahin şunları söyledi: “Bu ülkeden, vatandaşları kaçsın diye bir politika izlenmeye başlandı. Bu vatan, bu bayrak, bu ülke bizim. Biz ne bu ülkeden başka bir ülkeye gitmeye niyetliyiz, ne çocuklarımızın başka bir ülkeye göndermeye niyetliyiz, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde güzel bir Türkiye yaratacağız ve kendi çocuklarımız daha iyi kalkınan bir ülkeye katkı sunacak. Altılı masadan umudumuz yüksek, hepimizin de umudu olsun. Ne yaparlarsa yapsınlar altılı masayı dağıtmak gibi projeleri başarılı olmayacak. Daha sıkı sıkıya birbirimize bağlıyız. Ortak çalışma programları hazırlama aşamasındayız, biz ilçemizde bunu yapıyoruz mesela. Altılı masa şunu biliyor: ‘bu seçim Türkiye’nin kader seçimi’ bu seçim Türkiye siyasetinin de kader seçimi. Altılı masada bulunan bütün siyasi partiler gelecekte siyaset yapmayı, siyasetin var olmasını düşünüyorlarsa bu altılı masanın beraberliğinden, birbirine bağlılığından asla vazgeçmezler” (Haber Merkezi)