MİLLETİMİZİN DERDİYLE DERTLENİYORUZ

  • Eklenme Tarihi :09.01.2023 | 11:00
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan karayolunun temel atma töreninde 6’lı masada bulunan siyasi partilerinin il ve ilçe başkanlarının yanı sıra milletvekilleri de birer konuşma yaptı.

MİLLETİMİZİN DERDİYLE DERTLENİYORUZ

 

“BİZ SÖZÜNÜ TUTAN SİYASETÇİLER İSTİYORUZ”

 Yapılacak genel seçimlerde her şeye rağmen kazanacaklarını belirten CHP Hatay Milletvekili Şahin, “Millet aç. Milletin açlığını düşünen yok. Neymiş enflasyonu indirecekmiş. Halkı enflasyona ezdirmeyecekmiş. Mış-mışlara artık karnımız tok. Biz söz verince sözünü tutan siyasetçiler istiyoruz” dedi.

 SERİNYOL-Madenli Karayolunun ilk etabının temeli atıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan karayolunun temel atma töreninde 6’lı masada bulunan siyasi partilerinin il ve ilçe başkanlarının yanı sıra milletvekilleri de birer konuşma yaptı.

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Gastronomi’den, EXPO’dan, HADO’dan, Hatayspor’un şampiyonluğundan sonra, Kırsal kalkınmadan sonra, Serinyol-Madenli karayolunun da temelini attıklarını, bazılarının cek, cak dediklerini yaptıklarını söyledi.

Kendilerinin derdinin milletin derdiyle dertlenmek olduğunun altını çizen Şahin, “Onlar gibi hayal satmak değil. Mesela TÜİK enflasyon oranlarını açıkladı. Kim inanıyor onların açıkladığı oranlara? TÜİK oranlarına göre Türkiye’deki ensflasyon yüzde 65’e düşmüş. Yediğimiz, içtiğimiz, elle tuttuğumuz her şey yüzde yüzün üzerinde zamlı oluyor ama enflasyon yüzde 65’e düşmüş. Niye emekliye daha az maaş verelim diye. Siz kimin parasını kimden kaçırıyorsunuz? Kimi soyuyorsunuz? Aldığınız vergiler bu vatandaşların vergileri.”

ORAYI BURAYI YAĞMALAMAK DERDİNDELER

“Sonrada kalkıp, verecekleri zammı sanki bir lütufmuş gibi bu milleti soyunlar çıkıp diyor ki yüzde 25 zam verdik. Olmadı yüzde 5 daha üzerine koyduk. Biraz daha baskı yaparlarsa 5 daha koyarız. Böyle devlet yönetilir mi? Bu nasıl bir iş? Bu işin bütçesi, planı yok mu? Bu ülkeyi günlük yönetiyorlar. Şimdi bir iklim anlaşması yaptık. Bu iklim anlaşmasına göre yeşil alanlarımızı koruyacaklar değil mi? Allah razı olsun Lütfü Savaş senden, bu şehrin yeşil alanını üç katına çıkardın. 5 bin 500 hektar ormanımız yandı. Biz yol açmak, yol bulmak derdindeyiz. Onlar orayı burayı yağmalamak derdindi.” dedi.

LİMANI DOLDURDULAR

İskenderun’da bir şeyler olduğunun altını çizen Şahin, “Limanı doldurdular. Buna Büyükşehir Belediyemiz itiraz etti. Bu bir çevre talanıdır dedi. Bu deniz bir gün bir yerden hakkını alacak dedi. Ne yaptılar biliyor musunuz? Belediye meclisinin kararını veya görüşünü es geçerek bir günde bakanlık kararı ile dolguya izin verdiler. Kime adrese teslim. Adını herkes biliyor. Orada bir belediye başkanımız var. Belediye Başkanı olmasına rağmen doymuyorlar, İskenderun’un 80 dönümünü de Tosyalı’ya tslim ettiler.”

ORMAN ALANINI TALAN EDİYORLAR

“Buda yetmedi orada orman alanını talan ediyorlar. 130 dönüm yine bakanlık kararı ile Tosyalı’ya teslim edildi. Şimdide bin 80 dönümlük orman alanını yağmalayacaklar. onların yaptıkları bu. Diyorlar ya Amanos Tüneli açacaklarmış, İnşallah oda Başkanımız Lütfü Savaş’a nasip olur. Bunlar bu tüneli yapamazlar. Bizler iktidarımızda bunu mutlaka yapacağız. Size sözümüz olsun. Muş, muşlar bitmiyor. Eğer bu ülkede suç var suçlu yoksa, cezaevleri üç katı suçluyla doluyorsa. Suç yok suçlu varsa adalet yok demektir” dedi.

HATAY’IN LÜTFÜ SAVAŞI VAR

Bu ülkede milletin dertleriyle dertlenen bir 6’lı masa olduğunu belirten Şahin, “Hatay’ın Lütfü Savaş’ı var. Lütfü Savaş bu halkın çok büyük bir şansıdır. Vizyon projelerle önümüze çıkıyor. Devletin yapması gerekenleri kendisi yapıyor. Kırsal kalkınma bizim işimiz mi? EXPO bizim işimiz mi? Antalya’da orada şurada EXPO’yu devlet yapıyor. Burada Lütfü Savaş. HADO Belediye eliyle yapılan ilk gümrük kapısı. Bu bizim işimiz miydi? Normalde devletin işi kim dertleniyor? Yine Lütfü Savaş. Allah Lütfü Savaş gibi ülkemizin başına bu milletin derdi ile dertlenen bir Cumhurbaşkanı nasip etsin inşallah.”

HERŞEYE RAĞMEN BİZ KAZANACAĞIZ

“6’lı masa kimi getirirse getirsin. Herşeye rağmen biz kazanacağız. Yeter artık bu zulüm. Bu diktatörlük yetti. Millet aç. Milletin açlığını düşünen yok. Yoksulluğunu düşünen yok. Bu şehirde bir kanun, nizam, adalet, anayasa tanımamazlık baş gösterdi. Şehrimizde de öyle. Normalde su maliyetinin altında satılmaması lazım. Gerçi suyu biz size satmıyoruz. Suyu size getirme hizmetinin maliyetini alıyoruz. Bunun maliyetinin altında olması suç. Bu suçu bile bile işliyorlar. Neden biliyor musunuz? Sırf HATSU hizmet etmesin Büyükşehir Belediyesi gözden düşsün diye.” dedi.

YİNE BİR VİZYON PROJESİ İLE KARŞINIZDAYIZ

Yine Serinyol-Madenli karayolu gibi büyük bir vizyon projesi ile karşı karşıya olduklarını belirten Şahin, “Bu şehrin geleceği için, bugün bu hizmetleri yapan bir büyükşehir belediyemiz var. İyiki varsın Lütfü Savaş. Hatay demir yolları ağı içerisindeydi. Birkaç sene önce Hatay’ı bu ağdan çıkardılar. İktidar milletvekilleri buna ses çıkarmadılar. Nereye gitti bu proje demediler. 13 medeniyete ev sahipliği yapmış Antakya’ya otobanın 38 kilometrelik bölümünü getirmediler. Neden getirmediler. Mış-muş, Enflasyonu indirecekmiş. Halkı enflasyona ezdirmeyecekmiş. Mış-mışlara artık karnımıztok. Biz söz verince sözünü tutan siyasetçiler istiyoruz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)