MİLLETVEKİLİ YILDIRIM KARA: HER ZAMAN EMEKÇİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ - Hatay Söz Gazetesi

MİLLETVEKİLİ YILDIRIM KARA: HER ZAMAN EMEKÇİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :21.06.2024 | 16:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

MİLLETVEKİLİ YILDIRIM KARA: HER ZAMAN EMEKÇİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

İskenderun'da Yolbulan Metal ve Sanayi fabrikasında çalışan işçiler yeniden grevde. İşverenin yüzde 50-60 oranındaki zammına karşılık Özçelik-İş Sendikası yüzde 130 oranında zam talep ediyor.
Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, 20 Haziran'da greve gideceklerini duyurmuştu.
İşçilerin bu mücadelesine CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara da kayıtsız kalmadı.
İskenderun'daki Yolbulan Metal Fabrikası'nda 250 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi süreci, ücret konusunda uzlaşılamaması nedeniyle tıkandığı için işçiler alınan grev kararı doğrultusunda, bugün itibarıyla iş bıraktı.
Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Dörtyol Belediye Başkanı Bahadır Amaç ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte, işçilere destek olmak için gelen Milletvekili Yıldırım Kara; "Emekçilerimize destek olmak üzere grev alanına gittik. Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemize grev ve toplu sözleşme başta olmak üzere, çalışan haklarını getiren partidir. Bizler de bu tarihimizin ve kimliğimizin bilinciyle, her zaman emekçilerimizin yanında olacağız. İktidar eliyle çıkartılan krizlerin emekçilerimize yıkılmasına izin vermeyeceğiz." dedi