MODERN SEMT PAZARI KURULMALI

  • Eklenme Tarihi :15.04.2022 | 11:02
  • Muhabir :

DEFNE Belediyesi Bağımsız Belediye Meclisi Ahmet Bilgin, defneye modern bir semt pazarının kurulmasını istedi.

MODERN SEMT PAZARI KURULMALI

Defne İlçesi’ne bağlı bazı mahallelerde haftanın belirli günlerinde gelişigüzel kurulan semt pazarlarının vatandaşların sağlık, hijyen, çevre kirliliği ve trafik konusunda zorluklar yaşadığını belirten Bilgin, “Mevcut semt pazarlarının mahallelerde salaş şekilde kurulması her anlamda doğru değildir. Mevcut semt pazarlarının modernize edilerek kapalı ve modern semt pazarlarının yapılmasını vatandaşlarımız adına yetkililerden talep ediyorum.” dedi.

Defne İlçesi’ne bağlı mahallelerde kurulan semt pazarlarının modernize edilerek vatandaşların ve üreticilerin trafik, sağlık, hijyen ve çevre kirliliği konusunda zorlandıklarını belirten Defne Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ahmet Bilgin konu hakkında açıklamalarda bulundu.

BELİRLİ BİR STANDART OLMALI

Gerçekleştirdiği açıklamada halka yakışır kapalı ve modern semt pazarlarının kurulması için Defne Belediyesi’ni göreve davet eden Defne Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ahmet Bilgin, “Sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışlarıyla hareketle yerel üretici, esnaf ve tüketiciye direk yarar sağlayan Semt Pazarları her zaman çok önemli bir ekonomik döngü alanıdır. Ülkece yaşadığımız ekonomik sıkıntılar ve fiyat artışları halkın bu pazarlara daha çok ilgi göstermesine neden olmaktadır. Çünkü genelde aracı olmaması nedeniyle fiyatlar başka yerlere kıyasla daha uygundur ve ürünler daha tazedir. Defne’de bu pazar alanları maalesef hala belirli bir standarda kavuşturulamamıştır. Belediyenin insana yakışır, kapalı ve modern pazarlar kurulması için gerekli çalışmaların ivedi ile yapılmasını uzun zamandır yaptığımız çağrıyı yineliyorum.” dedi.

DEFNEYE YAKIŞIR OLMALI

Medeniyetler Şehri Hatay’ın Defne İlçesi’ne yakışır semt pazarları kurmanın vaktinin geldiğini belirten Defne Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ahmet Bilgin, “Mevcut semt pazarlarının mahallelerde salaş şekilde kurulması her anlamda doğru değildir. Çevre kirliliği, trafik sorunu, hijyen koşullarından uzak, esnaf ve müşterilerin hava şartlarında yaşadıkları sorunlar gibi bir çok yönden uygun değildir ve zorlukları vardır. Defne’de medeniyetler şehrine yakışır pazarlar kurma zamanı gelmiştir! Hatta mevcutlar dışında daha çok mahallede pazarlar açılsın. Bunun esnafa ve halka olduğu gibi belediyeye de büyük yararı vardır. Semt pazarları, halkın hakkıdır. Esnafı ve halkı bu haktan mahrum etmeye hiç bir yöneticinin hakkı yoktur.” dedi. (Haber Merkezi)