Muharip Gazilerin Maaşını 6 Bin Liranın Üzerine Çıkarın!

  • Eklenme Tarihi :12.05.2022 | 11:39
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Muharip Gazilerin aldığı maaşları gündeme taşıdı.

Muharip Gazilerin Maaşını 6 Bin Liranın Üzerine Çıkarın!

TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Muharip Gazilerin aldıkları maaş ile 54 yıl önce 1 tam altın alındığını belirterek, 54 yıl önceki yönetimin şu anki AKP yönetiminden güçlü olduğunu söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda muharip gazilerle ilgili yaptığı konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, “Vatanımızın bekası için canlarını ortaya koyan muharip gazilerimize 1005 sayılı kanunla şeref aylığı ödeniyor. 1005 sayılı kanun 1968 yılında çıktığında tüm gazilerimize aynı miktarda ödeme yapılıyordu. O yıllarda bir şeref aylığı ile 1 tam altın alınıyordu. 15 yıl önce AKP bir kanun çıkararak, gazilerimiz arasında sosyal güvencesi olan ve olamyan diye bir ayrım yaptı. Bugün sosyal güvencesi olmayanlarda 4 bin 253 lira, olanlara ise bin 607 lira maaş veriliyor. Her iki maaş miktarıyla da 1 tam altın alınamıyor. Ekonomiyi uçurduk diyorsunuz, ama görülüyor ki 54 yıl önce ekonomimiz sizin yönettiğiniz dönemden çok daha güçlüymüş. Buradan iktidara sesleniyorum. Gazilerimize hak ettikleri değeri verin ve maaşlarını da 6 bin liranın üzerine çıkarın.” diye konuştu. (Murat MUTLU)

Haberin Videosu