Öğrenciler sordu, ilçe protokolü yanıtladı - Hatay Söz Gazetesi

Öğrenciler sordu, ilçe protokolü yanıtladı

  • Eklenme Tarihi :06.06.2024 | 17:00
  • Muhabir :ERTUĞRUL OKTAY

Öğrenciler sordu, ilçe protokolü yanıtladı

Hatay Valiliği tarafından başlatılan “Yüreğimizdeki Işık” Projesi kapsamında Altınözü’nde aralarında öksüz ve yetim çocukların da olduğu çok sayıda öğrencinin katılımıyla Başarı Öyküleri ve Kariyer Planlaması etkinliği gerçekleştirildi. Hatay Valiliği himayelerinde Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi, Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi ve ilgili kurumların işbirliği ile yapılan etkinlik Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen etkinlikte Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü İlçe Garnizon Komutanı Piyade Üsteğmen Nuh Koçyiğit, Altınözü Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Sevgi, Altınözü İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Onur Durna, Altınözü İlçe Emniyet Amiri Ali Yılmaz, Altınözü Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Akın ve Altınözü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Bolat, yaptıkları meslekleri nasıl seçtiklerini ve bu süreçte yaşadıklarını zorluları anlatarak öğrencilere yaptıkları mesleklerle ilgili bilgi verdi.
Mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaşan ilçe protokolünün üzerinde durduğu temel nokta “çok çalışmak” ve “zorluluklar karşısında yılmamak” oldu. Öğrencilere istedikleri mesleği tespit edip bu hedefe doğru disiplinli bir çalışmayla yürümeleri tavsiyesinde bulunan ilçe protokolü, kendi mesleki deneyimlerini içeren konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Öğrenciler, hedefledikleri mesleklerle ilgili çeşitli soruları ilçe protokolüne yöneltti. Bir hayli verimli geçen etkinliğin ardından ilçe kaymakamı Mehmet Sert, programın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti ve öğrencilere ideallerine ulaşma yolunda başarılar diledi.