ÖNTÜRK: PERSONEL ÇOK İCRAAT YOK - Hatay Söz Gazetesi

ÖNTÜRK: PERSONEL ÇOK İCRAAT YOK

  • Eklenme Tarihi :31.05.2024 | 14:01
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÖNTÜRK: PERSONEL ÇOK İCRAAT YOK

Öntürk: “Ben işler yürüsün diye çırpınıyorum. 4 defa söylüyorum işleri yürütemiyorum. İnsan kaynağı olarak fazlasıyla var. Personel ile ilgili o kadar bir dağınıklık var ki kolay değil bu süreci yönetmek. Şu an arkadaşlar çalışıyor. Proje ekibi yok. HBB liyakat anlamında yetersiz”

Öntürk: “Altınözü’nde tornacı, dönerci, kuyumcu yan yana. Küçük Sanayi Sitesi yapacaklar. Yerleri yok. Belediyenin 10 dönüm yeri var. Hibe ettim hemen gidip başlayın dedim. Şehir bizim şehrimiz. Kimin malını kime vermiyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer meslek odalarıyla birlikte Hatay’ın sorunlarını ve ili ayağa kaldıracak projeleri konuştu. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve yöneticiler ile gündeme yönelik konuları istişare etmek üzere EXPO Meclis Toplantı salonunda bir araya gelen Başkan Öntürk, toplantıda rezerv alan, mücbir sebep ve enflasyon muhasebesi konularında fikir alışverişinde bulundu.

HBB LİYAKAT ANLAMINDA YETERSİZ

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin içinde bulunduğu yapıdan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Öntürk, liyakatsiz işe alımlar yüzünden işlerin yürümediğini söyledi. Aynı talimatı defalarca vermesine rağmen sonuç alamadığını anlatan Öntürk, “Ben işler yürüsün diye çırpınıyorum. 4 defa söylüyorum işleri yürütemiyorum. İnsan kaynağı olarak fazlasıyla var. Personel ile ilgili o kadar bir dağınıklık var ki kolay değil bu süreci yönetmek. Şu an arkadaşlar çalışıyor. Proje ekibi yok. HBB liyakat anlamında yetersiz.”

HERKES MAKAM PEŞİNDE!

“GEDAŞ Müdürü Ahmet bey var. Onlara yolları ve sahilleri hızlı şekilde halletmelerini söyledim. Başka türlü buradan 3 ayda proje çıkmaz. Arkadaşlara görev verdik. Yapın dedik ama herkes burada makam istiyor. Kimse ya bayram geldi şu mezarlıkları ayağa kaldırayım demiyor. Şu an bizim işi bilen bir ekiple yol yürümemiz lazım. Burada da eksikliklerimizi bakanlıkla tamamlıyorum” dedi.

10 DÖNÜMÜ ALTINÖZÜ’NE HİBE ETTİM, HEMEN BAŞLAYIN DEDİM

Altınözü’ne Küçük Sanayi Sitesi yapılması amacıyla hibe edilen 10 dönümlük arazi hakkında da konuşan Başkan Öntürk, “Altınözü’nde tornacı, dönerci, kuyumcu yan yana. Küçük Sanayi Sitesi yapacaklar. Yerleri yok. Belediyenin 10 dönüm yeri var. Hibe ettim hemen gidip başlayın dedim. Şehir bizim şehrimiz. Kimin malını kime vermiyoruz. Antakya’nın alan problemi de var. Bir taraf SİT alanı, diğer taraf dağlık ve ova. Arsa yönünden zengin değiliz. Bugüne kadar da hep kötü imarlar yapılmış. Ben niye bakanlıklara yüklüyorum bazı işleri. Bütçemiz yok diye. Sağolsun Cumhurbaşkanımıza rica ettik. Bakanlara talimat vererek kanun çerçevesinde Hatay’ın işlerini yapın dedi” sözlerini kullandı.