ORTADOĞU HALKLARINA HİZMET ETMİYOR

  • Eklenme Tarihi :19.04.2022 | 11:02
  • Muhabir :

HASIRCI: İSRAİL KATLİAMCI TUTUMUNU SÜRDÜRÜYOR

ORTADOĞU HALKLARINA HİZMET ETMİYOR

TÖBSEN Genel Örgütlenme Sekreteri Hizam Hasırcı, her sene Ramazan ayında Mescid-i Aksa üzerinden Filistinlilere saldırılar düzenleyen İsrail’in bu sene de aynı katliamcı tutumunu devam ettirdiğini bildirdi.

İsrail devletinin Filistin topraklarına ve halkına yönelik uyguladığı sistematik şiddet ve saldırıların devam ettirdiğini belirten Hasırcı, “Bu tutum evrensel insan hakları değerlerine ve uluslararası hukuka aykırı bir şekilde devam ederken maalesef tüm dünya ülkeleri  üç maymunu oynamaktadır. Gelişmiş silahlarınızla,bombalarınızla,tanklarınızla,medya aygıtlarınızla Filistin davasını yok edemeyeceksiniz. İnsanlık, açık bir suç teşkil eden ve vicdanları kanatan bu işgalci zorbalığı asla kabul etmeyecektir.” dedi.

ORTADOĞU HALKLARINA HİZMET ETMİYOR

İsrail'i cesaretlendiren ,sırtını sıvazlayan ve onları devlet olarak tanıyıp anlaşmalar yapan bütün devletlerin yaşanan bu katliamlardan sorumlu olduğunu belirten Hasırcı, “Muhalefetten iktidara kadar bütün partilere sesleniyoruz! Filistin davası iç siyasette siyasi malzeme yapılacak bir davadeğildir.Kınamadan öteye gidecek adımlar atılmalıdır.İsrail ile siyasi,askeri ve ticari ilişkileri sonlandırmanızı talep ediyoruz. İsrail devletinin bu saldırgan tutumu,hiçbir şekilde barışa ve Ortadoğu halklarına hizmet etmediği ortadadır.”

SAYGIYLA ANIYORUZ

“Türkiye halklarını, Filistin halkının yaşadığı bu zulüm karşısında ses çıkartma ve dayanışmaya ve Başta Birleşmiş Milletler (BM) olmak üzere uluslararası toplumu kuruluşlarını da Filistin halkına yönelik zulme karşı etkin ve samimi tutum almaya, barış ve adaleti tesis etmeye çağırıyoruz

Filistin'den Suriye ve Yemen'e Ortadoğu'da ABD-İSRAİL ve bunların piyonlarına karşı direnen halkları selamlıyor,katliamlarda yaşamını yitirenleri saygıyla anıyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)