PAYLAŞILAMAYAN HİZMET DEFNE DEVLET HASTANESİ!

  • Eklenme Tarihi :23.08.2022 | 09:57
  • Muhabir :

2016 yılında CHP Hatay Milletvekili olan Dr. Birol Ertem dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın 'Her İlçeye Bir Devlet Hastanesi' sözünü hatırlatarak TBMM Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerde söz alarak Defne İlçesi’nin sorunlarını dile getirdi.

PAYLAŞILAMAYAN HİZMET DEFNE DEVLET HASTANESİ!

2014 yılında Hatay’ın Büyükşehir statüsüne alınmasının ardından yeni kurulan ilçelerden biri olan Defne İlçesi’nin eksikliklerinin yerine getirilmesi amacıyla 2016 yılında CHP Hatay Milletvekili olan Dr. Birol Ertem  dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın “Her İlçeye Bir Devlet Hastanesi” sözünü hatırlatarak TBMM Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerde söz alarak Defne İlçesi’nin sorunlarını dile getirdi.

Hatay’ın üçüncü büyük ilçelerinden olan Defne İlçesi’ne yapılacak olan Devlet Hastanesi’nin 2023 yatırım programına alınmasının ardından siyasetçilerin gerek kamuoyunda, gerekse sosyal medya üzerinden sahiplenilmesine anlam verilemedi. Hatay’ın siyaseti ile ilgilenen bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından ve kamuoyunda siyasetçiler tarafından kabul görmeyen paylaşımlara tepki gösterirken, devletin yaptığı ya da yapacağı yatırım hizmetlerinde ayrım olmayacağını belirterek bölgede yapılan hizmetin toplumun tüm kesimine mal edilmesi gerektiğini savundular.

Hatay’ın Büyükşehir Belediyesi statüsüne alındığı 2014 yılı sonrasında, CHP Hatay eski Milletvekili Dr. Birol Ertem, 2016 yılında dönemin Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ’a TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, “Her İlçeye Bir Devlet Hastanesi” sözünü hatırlatarak Hatay’ın üçüncü büyük ilçesi olan Defne İlçesi’nde Devlet Hastanesi olmadığını belirterek gündeme getirmişti.

DR. BİROL ERTEM NE DEMİŞTİ:

CHP Hatay eski Milletvekili Dr. Birol Ertem, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, “Hatay ilimizde Suriyeli sığınmacılardan dolayı nüfusu yüzde 30 oranında artmıştır. Hatay’ın ilçelerinde bulunan yoğun bakım ve poliklinik hizmeti Suriyeli sığınmacıların yarattığı yoğunluktan dolayı yapılamamaktadır. Bu durum sonucu yoğun bakım hastaları çevre illere sevk edilmektedir. Sevk sırasında bir kısmı yolda vefat etmektedir. Her ilçeye bir devlet hastanesi dediniz. Hatay’ın üçüncü büyük ilçesi olan ve 140 bin nüfusa sahip olan Defne’de bir devlet hastanesi bulunmamaktadır.” diye konuştu. (Murat MUTLU)

Haberin Videosu