POLİS HAFTASINDA İFTARDA BULUŞTULAR

  • Eklenme Tarihi :12.04.2022 | 10:12
  • Muhabir :

Polis Teşkilatının 177, kuruluş yıldönümünde Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde Polis Teşkilatı mensupları ve aileleri, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın ev sahipliğinde iftarda bir araya geldi.

POLİS HAFTASINDA İFTARDA BULUŞTULAR

Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Payas Ak Parti İlçe Başkanı Veysi Güler ve davetliler katıldı. Külliye’de davetliler Kur’anı Kerim tilavetinden sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftarlarını yapıp, dualar edildi.

YÜKSEK VAZİFE ŞUURU

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “Sokullu Mehmet paşa külliyesinde bu mübarek mekândaki iftar programımıza katıldığınız için teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum diyerek şöyle konuştu: “ Şehitlerimizin ailelerine, siz mesai arkadaşlarına rabbim sabır versin diye dua ediyorum. Görevleri sırasında gazi olan tüm kardeşlerimizi şükranla anıyorum. Polis Teşkilatımızın 177. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor ve kutluyorum. Emniyet mensuplarımızın görevlerini ifa ederken en büyük gücü, halkımızın güveni ve vatan sevgisi ile yoğrulan yüksek vazife şuurudur.”

EMNİYET GÜÇLERİ ÖN SAFLARDA

“Korona virüs salgınına karşı yürütülen zorlu mücadelede de emniyet teşkilatımız yine en ön sarflarda yer almıştır. Aziz milletimiz için canı pahasına görev yapan tüm polislerimize şükranlarımı sunuyorum. Emniyet teşkilatımızın Tüm Şehitlerimizi ve İlçemizde görev yaparken kaybettiğimiz Emniyet Müdürümüzü rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. Geçmişten elbette ders çıkartacağız ama geçmişe de takılıp kalmayacağız. Yeni Türkiye’yi inşa ederken, geçmişin tüm hastalıklarını, eksikliklerini, kusurlarını, geride bırakmak durumundayız.”

YENİ TÜRKİYE’DE BUNLAR OLMAYACAK

“Dünkü Türkiye Darbelerle, işkencelerle, faili meçhullerle haksızlıklarla anılıyor olabilir. Dünkü Türkiye terörle vandallıkla , zorbalıkla ifade ediliyor olabilir. Artık Yeni Türkiye’de bunlar olmayacak. Önümüzdeki dönemde standartları daha da yükseltmek zorundayız. Bu anlayışla diyoruz ki ülkemiz güzel Türkiye’miz demokrasinin, insan haklarının, hukukunun esas olduğu bir Türkiye Olacaktır. Bu konuda siz değerli emniyet teşkilatımıza çok önemli görev düşüyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Birliğimizi, beraberliğimizi, güçlendirdiğimizde tüm bu sorunların üstesinden çok kolay geleceğimizi düşünüyorum” dedi. (Haber Merkezi)