SAMANDAĞ’DA İZİNSİZ İŞARETLEME YAPILIYOR - Hatay Söz Gazetesi

SAMANDAĞ’DA İZİNSİZ İŞARETLEME YAPILIYOR

  • Eklenme Tarihi :15.06.2024 | 11:46
  • Muhabir :Haber Merkezi

SAMANDAĞ’DA İZİNSİZ İŞARETLEME YAPILIYOR

 Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, bir ekibin Cumhuriyet Mahallesi’nde işaretleme çalışması yaptığını tespit ettiklerini bildirdi. Bu çalışmayla ilgili ne kaymakamlığa nede belediyelerine bilgi verilmediğini belirten Karaçay olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Karaçay yaptığı yazılı açıklamasında, “Değerli Samandağ halkı, bugün belediyemize ulaşan ihbar sonucunda bir ekibin Cumhuriyet Mahallesi civarında işaretleme çalışması yaptığı tespit edilmiştir.

Durumu öğrenmek adına, sayın kaymakamımız Emre Dündar'ı arayıp durumu izah ettim. Kendisi de bu konuda bilgi sahibi değildi. Bu çalışmayla ilgili belediyeye herhangi bir bilgi verilmemiş veya izin alınmamıştı.

Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen ile görüştüm. O da konunun bilgisi dahilinde olmadığını söyleyip araştırıp döneceğini belirtti. Daha sonra dönüş yaparak bakanlığın bilgisi dahilinde olmadığını bildirdi. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nü aradık ve aynı cevabı aldık. Bunun üzerine zabıta ekiplerimize bu işaretlemeleri yapan ekipleri bulup bilgi almaları için talimat verdik. Gedaş Kentsel Dönüşüm firmasından olduklarını ve bakanlık adına çalışma yaptıklarını söylediler. Bu bilgiyi tekrar bakanlığa aktardık. Az önce Sayın Bakan Yardımcısı Vedad Bey dönüş yaparak bu ekibin bakanlıkla ilişkisi olmadığını bildirdi. Belediye ekiplerimiz yarın bu kişileri tekrar bulup gerekli bilgileri öğrenmek üzere belediyeye davet edecekler. Şeffaflık gereği elimizde olan tüm bilgiler bunlardır.

Şu an itibariyle net bilgiler olmamakla birlikte, aldığımız tüm bilgileri basın ve halkla paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi.