SERİNYOL’U İLÇE YAPACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :09.01.2023 | 10:05
  • Muhabir :

SERİNYOL’A ÇOK HİZMET YAPTIK

SERİNYOL’U İLÇE YAPACAĞIZ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, iktidara gelmeleri halinde Serinyol’u ilçe yapma sözü verdi.Serinyol-Madenli karayolunun temel atma töreninde konuşan Güzelmansur, yıllardır özlemle bekledikleri Antakya’yı Arsuz’a bağlayan Serinyol-Madenli karayolunun temelini atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Güzelmansur, “Bizzat takibini yaptığım. Bu bölgenin kaderini değiştirecek, daha da değerlenmesini sağlayacak ve bu bölgeyi turizme açacak, 9 ilçemizi Arsuz’a ve uluslararası deniz taşımacılığı yapan HADO ile yurt dışına bağlayacak , kahraman Mehmetçiğimizin terörden temizlediği bu dağlarda güvenlik sorunun önüne geçecek olan bir yolun temelini attık.” dedi.

İKTİDAR GÖRMEZDEN GELDİ

“Yılladır iktidarın yapmadığı, ihmal ettiği, görmezden geldiği bu yolun yapımını yine Hatay Büyükşehir Başkanımız Lütfü Savaş yapıyor” diyen Güzelmansur, “Samandağ-Antakya, Antakya-Altınözü karayolunun yapımına 20 yıl önce başladılar. 20 yıl geçmesine rağmen hala bitiremediler. Yayladağı-Antakya karayolunu bile hala bitiremediler. Ama Serinyol-Madenli karayolu inşallah bir yıl sonra halkın hizmetine girecek.”

“Serinyol-Madenli karayolu ekolojik yapası ile göz kamaştıran bir konuma sahip. Bir tarafı Amik Ovası bir tarafı Akdeniz. Bu yol ile mesafeler kısalacak. Bu yol ile gönül köprüleri kurulacak. Bu yol yapılamaz imkansız diyenlere imkansız bir şeyin olmadığını gösterecek. Ben Serinyolluyum, Burada doğdum, burada büyüdüm. Buradaki her ev benim bir ailem, benim komşum. Buranın kalkınması için seçildiğim günden bu yana çalışıyorum. Sayın Başkanımız Lütfü Savaş ile birlikte Serinyol’a bir çok hizmet yaptık.”

SERİNYOL İLÇE OLMAYI HAK EDİYOR

“Serinyol hizmet almaya, büyümeye devam ediyor. Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Serinyol çağ atlıyor. Ancak gidecek daha çok yolumuz var. Biz bu yola dinlememek için çıktık. Yılmadan yorulmadan devam edeceğiz. Serinyol var olan potansiyeli ile ilçe olmayı hak ediyor. İçerisinde barındırdığı kurum ve kuruluşlarla bu bölgenin parlayan yıldızı olacak. Seçimlerden sonra inşallah Millet İttifakı iktidarında Serinyol’u burada ilçe yapma sözü veriyorum. Hiç merak etmeyin, az kaldı geliyor gelmekte olan.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)