SIFIR ATIKTA FARKINDALIK YARATTILAR

  • Eklenme Tarihi :08.06.2022 | 10:04

AK parti Hatay il kadın kolları başkanı Zehra Eren'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Sıfır Atık Sosyal Girişimcileri Derneği (SASGİD) etkinlik düzenledi.

SIFIR ATIKTA FARKINDALIK YARATTILAR

Çevre Haftası dolayısı ile Sıfır Atık "Anne Bilinçlendirmesi" etkinliği Hatay Erol Bilecik Anadolu ve Meslek Lisesi konferans salonunda  gerçekleşti.

 

Etkinlikte konuşan Sıfır Atık Sosyal Girişimcileri Derneği (SASGİD) Başkanı Eren, annelere Sıfır Atığın sanıldığı gibi sadece geri dönüşümden ibaret olmadığını esas amacının tüketim alışkanlıklarını değiştirerek atıkları sıfırlamak gerektiğini söyledi.

 Ayrıca dünyadaki gıda ve su israfına da değinen Eren, “kaynaklarımızı verimli kullanmamız gerekiyor. Doğanın verdiği sinyalleri algılayarak harekete geçmemiz gerekiyor. Bu bağlamda alışkanlıklarımızı bir daha gözden geçirmemiz gerek. Sıfır atığın uygulanması annelerimiz vasıtasıyla hayatın merkezine alınabilir. Böylelikle atık oluşumunu da azaltabiliriz.  Plastik poşet ücretlendirmesi de poşet kullanımını azaltmak içindi.” dedi.

Eren daha sonra geri dönüşümden üretilmiş bez torbaları katılımcılara hediye etti. Etkinlikte ayrıca Antakya Belediyesi'nden Çevre Mühendisi Özgür Gençoğulları Antakya Belediyesi'nin Sıfır Atık uygulamalarını katılımcılara anlattı. (Haber Merkezi)