TAPULARINA KAVUŞTULAR

  • Eklenme Tarihi :21.05.2022 | 10:24
  • Muhabir :

Hassa Haydarlar mahallesinde oturan vatandaşlar, yıllar sonra tapularına kavuştu.

TAPULARINA KAVUŞTULAR

Haydarlar mahallesinde tapularını almaya hak kazanan 23  çiftçiye ait tapu dağıtım törenine  Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman, Hassa  Kaymakamı  Ahmet Korkmaz, Hassa Belediye Başkanı  Mehmet Karataş, İlçe Başkanı Cafer Sarı ve  vatandaşlar katıldı.

820 dekar  alana tapuların verilmesine ilişkin tapu dağıtım töreni, Haydarlar gölünün eşsiz manzarasında yapıldı. Hassa Kaymakamı Ahmet Korkmaz yaptığı konuşmada, Hassa’nın son yıllarda gelişim ve büyümesinin  devam ettiğini belirtti ve bu tapuların  vatandaşlar için büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Belediye Başkanı Mehmet Karataş ise “ Hassa’ya hizmet etmekten gurur duyduklarını, köylülere seçim dönemi söz verilen tapuları dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek tapu sorununu takip ederek çözen Vekilimiz Hüseyin Yayman’a teşekkür ederiz” dedi.

SEÇİM VAADİ GERÇEK OLDU

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı konuşmada “2018 seçiminde söz verdiğimiz  zeytin arazilerinin tapularını hak sahiplerine dağıtmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yılda  hak sahibi vatandaşlarımıza  tapu dağıtmıştık. Hak sahibi  vatandaşlarımıza tapularıyla buluşturmaya devam edeceğiz.  Bölgemizde  bir çok mahallemizde   zeytin ekilmesi ve  orman vasfını yitirmiş alanlarda zeytin aşılaması hususunda çalışmalar yapıldı. Çok büyük alanlarda üretim için büyük aşamalar kaydedildi. Daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyacımız  var. Türkiye’mizi büyütmeye ve çocuklarımıza daha iyi gelecek hazırlamak zorundayız. Zeytin alanlarımıza sahip çıkmalıyız. “dedi.

Milletvekili Yayman 23  vatandaşa tapu dağıtımın yanında 289 çiftçiye  kullanım belgesi verildiğini  söyledi. Yayman, “Tapuların hak sahiplerine dağıtılması çalışmalarının  yürütülmesinde Kaymakamımız Ahmet Korkmaz’a, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’a, Ak Parti İlçe Başkanı Cafer Sarı’ya ve tüm  emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.  Kullanım belgesi alan 289  vatandaşımız 5 yıl sonra   tapularına kavuşacaklar. Halkımızın sorunlarını çözme konusunda,   Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  gösterdiği  büyük  hassasiyet ve özeni bizlerde  temsilcileri olarak gösteriyoruz.  Ak Parti olarak işimiz gücümüz  halkımıza hizmet etmek, sorunlarını çözmektir.” dedi. Konuşmalar ardından 23 vatandaşa tapularının dağıtımı  yapıldı. Vatandaşların mutluluğu gözlerinden okunurken Hükümete teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)