TOPAL’DAN 3600 EK GÖSTERGE VE EYT ÇIKIŞI

  • Eklenme Tarihi :25.06.2022 | 10:43
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, devlet memurlarına verilecek olan 3600 ek gösterge ile EYT mağdurlarının sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

TOPAL’DAN 3600 EK GÖSTERGE VE EYT ÇIKIŞI

TBMM Genel Kurulu’nda Ak Parti Hükümetine 3600 ek gösterge ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen EYT mağdurlarının sorunlarının ne zaman çözüleceğini soran CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3600 ek gösterge ile birçok defa dile getirdiği sözlerin bugüne kadar gerçekleşmediğini ifade eden Topal TBMM Genel kurulunda Ak Parti Hükümeti’ni eleştirerek yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi: “Verilen sözler hâlâ bugüne kadar yerine getirilmedi. 3600 ek gösterge polislere, din görevlilerine, sağlık emekçilerine söz verilmişti, bir türlü yerine getirilmedi. AK Partili arkadaşlar, Sayın Cumhurbaşkanına hatırlatmıyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor, söz veriyor ama bir türlü sözünü yerine getirmiyor. Şimdi, yetkili sendika BÜRO MEMUR-SEN bütün milletvekillerine mektup gönderiyor. Diğer memurlara da verilmesi gerektiğini söylüyorlar, bizde buradan söylüyoruz, çağrıda bulunuyoruz. Polislere, sağlık emekçilerine, din görevlilerine ve diğer tüm memurlara 3600 ek göstergeyi ne zaman getireceksiniz? Verilen sözleri bir kez daha hatırlatıyoruz. İşsizlik ordusu yaratıldı Türkiye'de. EYT'liler hala çözüm bekliyor. Gerçekten ciddi anlamda sıkıntıdalar. Onların da işini çözmüyorsunuz. Çözeceğiz diyorsunuz, çözmüyorsunuz. Ne zaman çözeceksiniz? Çözülmesini bir an önce talep ediyoruz onlar adına.” diyerek sözlerini bitirdi. (Murat MUTLU)

Haberin Videosu