TÜİK GERÇEK VERİLERİ PAYLAŞSIN

  • Eklenme Tarihi :18.04.2022 | 09:36
  • Muhabir :

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, TÜİK\'ten izinsiz istatistiklere hapis cezası öngören yasa taslağı ile ilgili değerlendirme yaparak bu kurumun halka gerçek verileri paylaşmasını istedi.

TÜİK GERÇEK VERİLERİ PAYLAŞSIN

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar TÜİK’ten izinsiz istatistiklere hapis cezası hazırlığına tepki göstererek “Kurumlar görevlerini haysiyetli şekilde yapsa alternatiflere gerek kalmaz” dedi.

20 yıllık AKP iktidarı ile birlikte ülkede hak, hukuk ve adalet kalmadığını savunan CHP’li Parlar “Bağımsız bir kuruluş kalmadı. Hem medya da hem devlet kurumlarında yanlı ve halkı aldatan veriler ortalığa saçılır oldu. Her seçim Anadolu Ajansı’nın manipülasyonu ile aldatılan halk ANKA ile bunu kırdı. Vatandaşın gözünde artık sandıklar açıldığında AKP önde algısı yok edildi. Şimdi de ülke Erdoğan ve AKP’si yüzünden ekonomik krizi derinden yaşarken TÜİK aracılığıyla makyajlı rakamlar paylaşılarak halk yine aldatılmaya çalışılıyor. Buna karşı da halkın yaşadığı gerçek enflasyonu tüm çıplaklığıyla şeffaf şekilde paylaşan ENAG verileri takip ediliyor. Devlet kurumları görevini haysiyetli biçimde yapsa zaten alternatif kuruluşlara gerek kalmaz. Ama sansürün, baskının, korku ikliminin olduğu yerde her zaman alternatifler kendine yer bulur. TÜİK halkı aldatacağına, kendinden izinsiz istatistik yayınlayanlar için yasa planları yapacağına halkın kurumu olduğunu hatırlasın ve gerçekleri paylaşsın” diye konuştu. (Haber Merkezi)