TÜRKİYE DÜNE GÖRE İYİ NOKTADA

  • Eklenme Tarihi :17.12.2022 | 01:56
  • Muhabir :

YAYMAN 2023 BÜTÇESİ ÜZERİNE KONUŞTU

TÜRKİYE DÜNE GÖRE İYİ NOKTADA

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir Türkiye mucizesinin yaşandığını söyledi.

TBMM’nde yapılan bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Yayman, “2023 yılı bütçesi aslında bir sene bütçesi değildir, bir yılın bütçesi değildir; Türkiye Cumhuriyeti'mizin, milletimizin, devletimizin 2'nci yüzyılının bütçesidir. 2023 yılı bütçesi Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcının bütçesidir. 2023 yılı bütçesi tam bağımsız ve küresel bir güç olma yolunda hızla ilerleyen ve dünyanın merkezî olma yolunda hızla mesafe alan ülkemizin bütçesidir.” dedi.

CUMHURİYETİMİZİ ATATÜRK KURDU

Türkiye Cumhuriyeti’ni Gazi Mustafa Kemal Atarükr’ün kurduğunu hatırlatan Yayman, “Yüzyılın sonunda baktığımızda "Türkiye dünyanın neresindedir?" diye bir soru sorduğumuzda ortaya çıkan bir tek hakikat vardır. Bu hakikat, sessiz devrimler gerçekleştiren büyük lider Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir Türkiye mucizesi yaşanmaktadır. Cumhuriyetimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurmuştur ama onu yollarla, otobanlarla, savunma sanayiyle, şehir hastaneleriyle, adalet binalarıyla, kamu binalarıyla ve "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." anlayışıyla muasır medeniyet seviyesi düzeyine getiren Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır; kendisine milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.”

CEKETİNİ ASACAK ÇİVİSİ OLMAYANLAR ELEŞTİRİYORLAR

“Ceketi asmak için duvarda asılı bir çivisi dahi olmayanlar bugün çıkmış eleştirmektedirler. Biz bu eleştirileri demokratik olgunlukla karşılamaktayız ama yaptığımız bütçe bir 2023 yılı bütçesi değildir, 21'inci bütçedir; cumhuriyet tarihi boyunca, Türk demokrasi tarihi boyunca hiçbir Hükûmete, hiçbir Başbakana, hiçbir lidere nasip olmamış, tarihî bir adımdır. Diğer taraftan, sadece Türk demokrasi tarihi bakımından değil, Avrupa tarihi bakımından da dünya tarihi bakımından da eşine az rastlanır bir bütçedir.”

HÜKÜMETLERİMİZ SAYESİNDE OLDU

“Bu bütçeyi yapan AK Parti'dir, bu bütçeyi yapan AK PARTİ hükûmetleridir, bu bütçeyi yapan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Cumhuriyetimiz 1923 yılında kurulduğunda 35 bin köyümüzde elektrik yoktu, yol yoktu, su yoktu, hastane yoktu, doktor yoktu, öğretmen yoktu. İşte, tam yüz yıl sonunda Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesi düzeyine getiren tabii ki başka hükûmetler oldu, başka liderler oldu; onlara da teşekkür ediyoruz ama burada şu hususu belirtmemiz lazım. Türkiye Cumhuriyeti devleti gerçekten sonsuza kadar payidar olacaksa bu, güçlü yönetim, istikrarlı siyaset ve gerçekten güçlü bir kalkınmayla olacak. İşte, Türkiye bugün dünyanın 16'ncı büyük ekonomisiyse, Avrupa'nın 6'ncı büyük ekonomisiyse bu, Allah razı olsun, hükûmetlerimiz sayesinde olmuştur.” dedi.

TÜRKİYE DÜNE GÖRE İYİ NOKTADA

Bu rakamları uzatmanın mümkün olduğunu da söyleyen Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Burada şunu söylemek istiyorum: Demir çelik üretiminde Avrupa'da 5'inci, çimento üretiminde Avrupa'da 1'inci, müteahhitlik sektöründe Çin'den sonra dünyada 2'nci sırada; diğer taraftan, turizm bakımından gelirler sıralamasında 11'inci sırada, gelen turist sayısı bakımından 6'ncı sırada. Aslında, bütün bu rakamlar şunu gösteriyor: Evet, Türkiye düne göre çok iyi bir noktadadır. Sorunlarımız vardır, bu sorunları çözecek olan irade de Ak Parti'dedir, Ak parti hükümetlerindedir.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)