TÜRKİYE YOKSUL BİR ÜLKE DEĞİL

  • Eklenme Tarihi :14.01.2023 | 01:19
  • Muhabir :

CHP İl Başkanı Parlar, “Türkiye bu kadar yoksul bir ülke değil. Yer altı ve yerüstü zenginliklerine sahip bir ülke. Ama bu zenginliklerden sadece küçük bir zümre faydalanıyor. Halkın yoksulluğu her geçen gün artıyor.” dedi.

TÜRKİYE YOKSUL BİR ÜLKE DEĞİL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Türkiye’nin bu kadar yoksul bir ülke olmadığını söyledi. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne (HGC) yaptığı ziyarette konuşan Parlar, “Basın özgürlüğünün bu kadar kısıtlandığı, çalışma şartlarının bu kadar zorlaştığı, hem ekonomik yönden, hemde sosyal yönden çok zor bir durumda olan gazetecilerin çok daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunun farkındayız. İnşallah önümüzdeki dönem CHP iktidara gelirse, bizde bu sorunların çözümü için de var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

TÜRK HALKINA BU DURUM YAKIŞMIYOR

Türkiye’de yokluğun, yoksulluğun, açlığın had safhada olduğunu iddia eden Parlar, “Zaman zaman bir takım iyileştirmeler yapılıyormuş gibi görünse de, insanların satın alma güçleri hiçbir zaman artmıyor. Çünkü yapılan her iyileştirmenin arkasından fiyatlar artıyor. İnsanlarımız ne yazık ki Türkiye’de yaşamaları gereken şartlarda yaşayamıyor. Türkiye bu kadar yoksul bir ülke değil. Türkiye bunlara layık bir ülke değil. Türk halkına bu hiçbir şekilde yakışmayan bir durum.”

ZENGİNLİKLERDEN KÜÇÜK BİR ZÜMRE FAYDALANIYOR

“Bizim çalışkan bir halkımız var. insanlarımız iş bulursa şayet, hiç durmadan 12-14 saat çalışabilirler. Böyle bir ülkede, bu kadar genç nüfusun olduğu bir ülkede bu kadar açlığın, bu kadar yokluğun, yoksulluğun olması kabul edilir değil. Toprakların bu kadar verimli olduğu, yer altı kaynaklarının bu kadar bol olduğu, denizlerin bu kadar bol olduğu, iklimin bu kadar uygun olduğu, yetişmiş bu kadar çok insan gücünün olduğu, Türkiye’de ne isterseniz var. ama maalesef ülkenin bu zenginliklerinden bu avantajlarından sadece çok küçük bir zümre faydalanıyor.” dedi.

İKTİDARIN DEĞİŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Ülkenin büyük bir çoğunluğunun da giderek yoksullaştığını belirten Parlar, “Biz bu durumun böyle devam etmeyeceğini düşünüyoruz. Bu duruma bir son vermenin gerektiğini düşünüyoruz. Zaten bunun için siyaset yapıyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Mutlaka bir şeyler yapılmalı ve Türkiye’nin bu kötü kaderi değiştirilmeli. Burada basınımıza çok büyük görev düşüyor. Çünkü basınımız gerçekleri gözler önüne serecek olan tek güç. Ben basınımızın da desteği ile Türkiye’de iktidarın değişeceğini ve Türkiye’nin kötü kaderinin de böylece değişmiş olacağını, önümüzdeki seçimlerin de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)