TÜRKİYE’DE ZENGİNLER FAKİRLERİ YÖNETİYOR

  • Eklenme Tarihi :16.01.2023 | 15:36
  • Muhabir :

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Hatay gazeteciler Cemiyeti’ne (HGC) nezaket ziyaretinde bulundu.

TÜRKİYE’DE ZENGİNLER FAKİRLERİ YÖNETİYOR

 Yenilik Partisi İl ve ilçe teşkilatlarının başkanlarının da katıldığı ziyarette konuşan Öztürk, parti olarak kimseye bağlı olmadıklarını söyledi.

 

Yapılacak seçimler öncesinde Cumhurbaşkanlığı Adaylığını açıkladığını belirten Öztürk, “Partimiz ülke genelinde yaptığı teşkilatlanma çalışmalarının ardından seçimlere girme hakkını elde etmiştir. Bugün seçim olsa partimiz, seçimlere girebilir. Bu bağlamda bende Cumhurbaşkanlığı adayıyım” dedi.

10 MİLYON AİLEYE DESTEK VERECEĞİZ

Yenilik Partisi olarak Mutlu bir Türkiye parolası ile yola çıktıklarının altını çizen Öztürk, “40 yıldır bizleri yöneten yüzlerden Türkiye kurtulmalı. Artık değişim zamanı. Parti olarak Mutlu bir Türkiye sloganıyla yoa çıktık. Biz bütün insanlarımızın mutlu olmasını istiyoruz. Bu yüzden Türkiye’de sosyal yardım çıtasını yükselteceğiz. Sosyal Devlet olarak ayda 10 milyon aileye ayda 5 bin lira keş para vereceğiz. Bu para Türkiye bütçesinin yüzde 5’ini oluşturacak. Zaten vereceğimiz bu parayı alan harcayacak ve Türk ekonomisi de hareketlilik kazanacak.”

FAKİRİN ÇOCUĞU ÜNİVERSİTEYE GİDEMİYOR

“Türkiye’de fakirin çocuğu üniversiteye gidemiyor. Parası olanda okuduktan sonra gelip fakirleri yönetiyor. Biz bu adaletsizliği ortadan kaldıracağız. Hem zenginin hemde fakirin çocukları üniversitelerde kendilerine yer bulacaklar. Yenilik Partisi olarak bugün buradayız. Çeşitli ziyaretlerimiz var. Bunlar gerçekleştirip potikilarımızı anlatacağız. Halkımızdan yapılacak seçimlerde oy isteyeceğiz.” Diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)