TÜRKİYE'NİN TOPRAKLARI YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!

  • Eklenme Tarihi :19.07.2022 | 09:08
  • Muhabir :

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, 119 farklı ülkeden insanların Antalya'da taşınmaz sahibi olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'NİN TOPRAKLARI YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!

Türkiye topraklarının para için parsel parsel satıldığını belirten Başkan Parlar, "Hatay'ın da Antalya'dan bir farkı yok bu peşkeş çekme düzenine son vereceğiz"dedi.

Türkiye'nin yavaş yavaş yabancıların eline geçtiğini belirten Başkan Parlar:"İktidar, ülkemizi ekonomik krizin içine günbegün sürüklerken bu çıkmazın içinden çıkabilmek için de topraklarımızı yabancılara parsel parsel satmaya başladı. Biz her zaman uyardık, gerekli tedbirleri aldık ama yine de devam ettiler. CHP Antalya Milletvekilimiz gerçekleri ortaya çıkardı. Sadece Antalya'da Endonezya'dan, Arjantin'den, Etiyopya'dan, Afganistan'dan, neredeyse tüm AB ülkelerinden ve hatta iç savaşın devam ettiği Yemen dahil 119 farklı ülkeden kişinin Antalya'da taşınmaz sahibi olduğunu söyledi. Bu sadece Antalya için değil ki. 80 ilde Hatay'da da aynı durum geçerli.  Nüfus bozukluğu yaşanıyor. Her geçen gün topraklarımız yabancılara üç kuruşa parselleniyor. Halkın cebine giren bir şey de yok. Zengin olan sadece iktidar. Halk yine perişan. Hem cebinden parası gidiyor, hem de toprakları. Fakat ne olursa olsun biz bu kıyıma dur diyeceğiz. İktidar olduğumuz ilk an topraklarımızı satanlara hesap soracağız"şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)