YAPAR PROJELERİNİ AÇIKLADI

  • Eklenme Tarihi :11.03.2024 | 14:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

YAPAR PROJELERİNİ AÇIKLADI

Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar, her ziyaretinde adeta başkan gibi yoğun ilgiyle karşılanıyor. Antakya’yı imar ve ihya etme yolunda emin adımlarla ilerleyen ve 95 mahallede girilmedik sokak bırakmayan Yapar, gerçek belediyecilik sloganıyla Antakya’yı ayağa kaldıracağız sözünü gerçeğe dönüştürüyor.

 

PROJELER VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Kentte hükümet eliyle yapılan konut, okul, işyeri ve diğer inşa faaliyetlerine entegre olarak yerel yönetimler olarak kalıcı eserleri kazandırmaya hemen başlayacaklarını kaydeden Yapar, gençlerin ders çalışarak sosyalleşebilecekleri bilgihane ve ailelerin çocuklarını güvenle teslim edebileceği çocuk kreşi ve bakımevi projelerini kamuoyuna duyurdu. Yapar projeyle ilgili açıklamasında; “Hatay'ın zengin tarihi ve kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarmak, gençlerimizin bilgi düzeyini yükseltmek ve onların okuma alışkanlığını artırmak amacıyla yeni bir gençlik merkezi kurulacaktır. Bilgihane, gençlerimizin sınavlara hazırlanmaları için sessiz ve verimli bir çalışma ortamı sunacak ve yaygın eğitim ile halk eğitimine destek olacaktır. Ayrıca, kendi kendini eğitmeyi kolaylaştıracak, eğitim kuruluşları ve kültürel kuruluşlarla işbirliği yapacak ve boş zamanları değerlendirmek için bir mekan olarak hizmet verecektir. Bu merkez, gençlerin sanatsal ve bilimsel yeteneklerini geliştirmeleri için çeşitli atölye ve kurslar sunacaktır. TYT, AYT ve LGS gibi sınavlara hazırlanan gençlerimize ücretsiz destek programları sağlanacaktır. Ayrıca tiyatro gösterileri, söyleşiler ve etkinlikler için özel salonlar bulunacaktır. Gençlerimizin aradığı çalışma ortamına kavuşması sağlanarak 7/24 halkımızın hizmetine sunulacaktır.

ANTAKYA’MIZIN ESNAFINI KALKINDIRACAĞIZ

Her ziyaretinde esnaflara özel ilgi gösteren Yapar, İstanbul Kardeşlik çarşısı-3 te bulunan esnafları ziyaret ederek hayırlı işler bol kazançlar diledi. Esnaflarla çalışmaları ve kentte yapılan inşa faaliyetleri hakkında sohbet eden Yapar, çok kısa süre içerisinde tüm vatandaşları ev ve işyerlerine kavuşturacaklarını belirterek 31 Mart yerel seçimlerinde desteklerini istedi. Esnaflardan destek sözü alan Yapar, “Esnaflarımızı dinliyoruz Şu sözü verdik; birlikte çözüm üretip, birlikte şehrimizi ayağa kaldıracağız. Ekonomimizin can damarı olan esnaflarımızın her zaman yanında olacağız” diyerek esnaflara güvence verdi.

Başkan Adayı Yapar, 31 Mart’a dek Antakya’da sıkmadık el girilmedik gönül bırakmayacaklarını kaydederek seçimi halkın desteği ile kazanacaklarını söyledi.