YAŞADIĞIMIZ ACININ TARİFİ YOK

  • Eklenme Tarihi :19.05.2023 | 11:46

Hatay Ülkü ocakları Başkanı Alihan Döner, yaşanan acının tarifinin olmadığını bildirdi.

YAŞADIĞIMIZ ACININ TARİFİ YOK

Kahramanmaraş Merkezli 6 Şubatta meydana gelen depremde en çok etkilenen iller arasında Hatay’ın bulunduğunu belirten Döner, “Asrın felaketi olan 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli ikiz depremde 11 şehrimiz ağır hasarlar almış, büyük kayıplar yaşamıştır. Her bir karışında tarihin derin izlerini taşıyan, medeniyetlerin harmanlandığı güzel şehrimiz Hatay bu felaketten en çok etkilenen iller arasındadır. Maalesef ki binlerce vatandaşımız dakikalar içerisinde hayatlarından, ailelerinden, sevdiklerinden, evlerinden, işlerinden olmuştur. Yaşanılan acının tarifi kelimeler ile anlatılamayacak kadar büyük.” dedi.

AYRIM YAPMADAN FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRDÜK

 Ülkü Ocakları olarak liderleri Devlet Bahçeli’nin ve Genel Başkanları Ahmet Yiğit Yıldırım’ın koordinasyonlarıyla felaketin ilk anından itibaren vatandaşların yaralarını sarmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya, sorunlarına çözüm olmaya gayret gösterdiklerini belirten Döner, “Aylardır ortaya koymuş olduğumuz mücadelemizde hiçbir siyasi amaç gütmeden, vatandaşlarımızı dil, din, ırk, mezhep ayrımı ile bölüp ötekileştirmeden faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Hâlâ hizmet veren Ülkü Çadır Kentimizde bulunan farklı dinlere, ırklara, mezheplere sahip vatandaşlarımızın bir arada sorunsuz bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor olması bu durumun en güzel örneğidir.”

İNSAN VCDANINA SIĞMAYAN DAVRANIŞLARDA BULUNDULAR

“Bizler Hataylılar olarak yüzyıllardır bu şekilde hoşgörü ile yaşamış ve yaşamaya da devam etmekteyiz. Ancak böylesine büyük yıkımların ve kayıpların yaşandığı şehrimizde tek derdi siyasi çıkar olan birçok oluşum, insan vicdanına sığmayacak davranışlar içerisinde bulunup dar, köhne, kokuşmuş siyasi faaliyetler sergilemekten kaçınmamışlardır. Yaşanılan deprem felaketi sonrasında şehrimize, vatandaşlarımıza zerre faydaları olmadığı halde seçim süreci başladığı andan itibaren vefat eden canlarımızın acısı hâlâ tazeyken demirine, betonuna kan bulaşmış enkazların üzerlerine branda, afiş, duvar yazısı, parti görselleri asma karaktersizliğini göstermekten geri kalmamışlardır.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ GEREKLİ CEVABI VERDİ

“CHP,  ve siyasi ortakları TİP, YSP, İP gibi siyasi partilerin onca vatandaşımızın acısını görmezden gelerek yürütmüş oldukları insani değerlerden uzak, ötekileştirici, ayrıştırıcı, irdeleyici siyasi tutumlarına gerekli cevabı Hataylı vatandaşlarımız ve felaketin yaşandığı diğer 10 ilimizdeki vatandaşlarımız 14 Mayıs günü yapılan seçim ile sandıklarda en güzel şekilde vermiştir.” diyen Döner, “ Bizim insanımız kendilerine uzatılan elin ne amaç ile uzatıldığını, sergilenen davranışların ardında güdülen gayenin ne olduğunu anlayıp reflekslerini ona göre verebilen, en sıkıntılı zamanlarda milli tutumundan ödün vermeyen, bir olmayı, bir arada durabilmeyi bilen üstün vasıflara sahiptir.”

ŞUURLARINI KAYBETMİŞ DURUMDALAR

“Böylesine ağır sınavlar vermekte olduğumuz bu süreçte binlerce insanımızın acısı daha dinmemişken seçim sonuçlarından memnun olmayan gerici zihinler yaşanılan felaketi insanlarımıza hak görüp, sadece siyasi amaç için yapmış oldukları yardımlardan pişmanlık duyduğunu dile getirme terbiyesizliğinden geri kalmamışlardır. Gerçek yüzlerini göstermekte aceleci davranan karakterleri ile aralarına 

mesafe koymuş bu yaratıklar seçimin 2. turu için de tekrardan aynı tutum ve davranışları sergileme gafletine düşerek vatandaşlarımızın akıllarıyla alay ettiklerinin anlaşılmayacağını düşünecek kadar şuurlarını kaybetmiş durumdadırlar.”

MASKELERİ DÜŞTÜ

“Şu bir gerçektir ki; 14 Mayıs tarihinde yapılan seçimlerde felaketten etkilenen 11 şehrimizin sergilemiş olduğu tutum yaşanılan acının tavizinin olmayacağını, siyasi rantların ve altı boş vaatlerin tutmayacağını, icraat ve samimiyetin kazanacağını göstermiştir.

Sosyal medya üzerinden bu çirkin saldırıları yapanları ve sorumlularını  deprem felaketini yaşamış bir depremzede olarak esefle ve şiddetle kınıyorum. Bu talihsiz paylaşımları yapan insanlıktan nasibini alamamış hadsizlere gereken cezanın yüce Türk adaleti karşısında verileceğine şüphemiz yoktur.

Bu zihniyetlerin nerelere ve kimlere hizmet ettiği ortadadır. Maskeleri düşmüştür. Seçimin ikinci turunda da depremzede vatandaşlarımızın bu köhne zihniyete daha güçlü bir şekilde cevap vereceğine inancım tamdır.”

HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

“Yaşanılan bu talihsiz durumdan dolayı başta Hataylı hemşehrilerim olmak üzere diğer 10 ilimizdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; Ülkücü Türk Gençliği olarak her zaman

her koşulda hiçbir oy kaygısı ve seçim kampanyası derdine düşmeden din, dil, ırk, mezhep ve siyasi görüş gözetmeden yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı bilmelerini istiyorum. “ dedi. (Haber Merkezi)