YAYMAN: BU YASA BİR SANSÜR YASASI OLMAYACAK

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 09:44
  • Muhabir :

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ı Ziyaret Etti.

YAYMAN: BU YASA BİR SANSÜR YASASI OLMAYACAK

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ı TBMM Çalışma Ofisi’nde ziyaret ederek, basın sektörünü yakından ilgilendiren İnternet, Sosyal Medya, Dijital Medya ve Basın Yasası hakkında istişarelerde bulundu.

 

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Ankara’da TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ı TBMM Çalışma Ofisi’nde ziyaret ederek gazetecilerin yaşadıkları sorunlar hakkında bilgiler aktardı. Yakın bir zamanda dijital medya sektörü ile ilgili çıkacak olan yasanın sorunların çözümüne yönelik olacağını inandığını belirten HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Hatay’da bulunan yerel basında faaliyet gösteren gazetecilerin de sorunlarını aktardı.

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’in ziyaretinden memnun olduğunu belirten TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Ak Parti Hükümetimiz tarafından çıkarılacak olan bu yasa, kesinlikle bir sansür yasası olmayacak. Biz, hem özgürlükleri koruyacak, hem de kamu düzenini sağlayacak bir yasal düzenleme arayışı içerisindeyiz. Taslak çalışması devam ediyor. Taslak TBMM'nin gündemine geldiğinde bu konular açık biçimde görüşülecek. Taslağımız TBMM'ye geldiğinde, komisyonlarda görüşülmeye başlandığında kamuoyunu ikna edecek bir düzenleme olduğunu hep beraber göreceğiz. Yerel basınımızın da sorunları yakından takip ediyoruz. Önümüzdeki süreçte daha kapsamlı bir şekilde ele alacağımız bu düzenlemeleri mutlaka yapıp, dördüncü kuvvet olarak bilinen medyayı daha işlevsel hale getireceğiz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. (Murat MUTLU)