YAYMAN’DAN EKONOMİST DERGİSİNE TEPKİ

  • Eklenme Tarihi :21.01.2023 | 22:09
  • Muhabir :

İngiltere merkezli derginin "Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir" başlıklı haberi ve kapağa vurgu yapan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Yayman sert tepki gösterdi.

YAYMAN’DAN EKONOMİST DERGİSİNE TEPKİ

İngiltere merkezli derginin "Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir" başlıklı haberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihini 14 Mayıs olarak duyurduğu cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerine dışarıdan bakanların dikkat kesilmesi gerektiğini öne süren kapağına eleştiride bulunan Yayman, seçim arifesinde yayınlanan kapağın kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

TÜRK HALKI SİZE EN GÜZEL CEVABI 14 MAYIS’TA VERECEKTİR

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Yayman konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:  “The Ekonomist dergisinin yayınladığı kapak asla kabul edilemez. Bu tam anlamıyla alçaklıktır, hainliktir ve Türkiye düşmanlığıdır. Seçimler öncesindeki bu zaman ayarlı dergi kapağı ve dergide yazılanlar Türkiye düşmanlığı ve milletimize karşı yürütülen hasmane tavrın apaçık göstergesidir. 20 yılda 15 seçim kazanarak iktidara gelen ve dünyaya örnek olan Cumhurbaşkanımıza karşı olan nefretlerini zaten biliyorduk. The Ekonomist Dergisi’ne ve onların ardında kuklacılık yapanlara sesleniyorum. Kininizde boğulun. Aziz milletimiz size en güzel cevabı Cumhurbaşkanımızı bir kez daha başkan yaparak verecektir. Siz ne yaparsanız yapın artık eski Türkiye yok. Sizin sömürgecilik anlayışınız beyaz adamın kibri son bulmuştur. Türkiye küresel ve merkezi bir güçtür. Seçim öncesinde iç karışıklığa neden olacak bu haberleri ve manşeti kınıyorum” (Yaser ÇAPAROĞLU)

Haberin Videosu