YILMAZ: İKİNCİ ETABA BAŞLIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :05.04.2022 | 10:33
  • Muhabir :

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ilk etabı tamamlanan Uzun Çarşı Restorasyon projesinin ikinci etabına başlanacağının müjdesini verdi.

YILMAZ: İKİNCİ ETABA BAŞLIYORUZ

Antakya’nın tarihi ve turistik açıdan en önemli merkezlerinden olan Uzun Çarşı’yı layık olduğu görünüme ve düzene kavuşturmak amacıyla hayata geçirilen üst yapı iyileştirme ve restorasyon çalışmalarının ikinci etabı için Kültür Turizm Bakanlığından onayın alındığını vurgulayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, konuyla ilgili verdiği röportajda şunları kaydetti; “ Tarihi Uzun Çarşımızın Nisan Ayı içerisinde ikinci ihalesini yapacağız. Geçtiğimiz günlerde değerli Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız ile birlikte Kültür Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettik. Kendileri de onay verdi. İnşallah en kısa sürede restorasyon çalışmalarımıza ikinci etabımız ile devam edeceğiz.”

Başkan Yılmaz Uzun Çarşı Restorasyon Projesi’nin Antakya’nın çehresini değiştirecek önemli projelerden biri olduğunu, bu önemli projeyi şehrimize kazandırıyor olmaktan mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)