ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ, REYHANLI’YA SEMBOLİK OLARAK MAYIN DÖŞEMEYE GİTTİ

  • Eklenme Tarihi :29.11.2022 | 14:30
  • Muhabir :

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, terör ve sığınmacı sorununa dikkat çekerek Reyhanlı’da sınıra sembolik olarak mayın döşeyerek iktidar olduklarında Ottowa Sözleşmesi’nden çekileceklerini söyledi.

ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ, REYHANLI’YA SEMBOLİK OLARAK MAYIN DÖŞEMEYE GİTTİ

Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet daha önce de aynı eylemde bulunmak için Hatay’a gelmiş fakat şehre alınmamıştı. Özdağ, Hatay’a girinceye kadar il sınırına yakın bir yerde bekleyeceklerini söylemesi üzerine 13 saatlik bir bekleyişin ardından şehre girişine izin verilmişti.

Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet Reyhanlı sınırına giderken heyetin araçları arandı. Sembolik mayına el koyuldu. Özdağ: ‘’Bu, hukukun nasıl çiğnendiğini göstergesi. Burası kamuya açık alan. Burada herhangi bir faaliyet yapmakla ilgili bir yasaklama yok. Biz, buraya sembolik mayın yerleştirmek için geldik. Ottowa Anlaşması'ndan çekileceğiz diye. Bu oto yedek parçasını bir de küreği arabanın arkasına koymuştuk. Emniyet küreğe el koymuş, suç aleti olarak. Şimdi buna ne diyeceksiniz?’’Türk halkının hayatını, Türkiye'nin güvenliğini tehdit ediyorlar ’Mesele burada esasında bizim sembolik mayın yerleştirmemiz de değil. Şu böyleyi görüyorsunuz. Bunun arkası sınır bölgesi. Bu sınır bölgesinden sürekli Türkiye'ye kaçaklar girmeye devam ediyorlar. Her giren kaçak Türkiye için bir güvenlik tehdidi. O kaçaklar daha sonra İstiklal Caddesi'nde bomba olarak patlıyorlar. O kaçaklar Reyhanlı'da 53 insanımızın hayatını yitirmesine neden oluyor. Ankara'da garda 150 insanımızın hayatını yitirmesine neden oluyorlar. O kaçaklar askerlerimizin, polislerimizin, MİT mensuplarımızın hayatını tehlikeye atıyorlar. Türk halkının hayatını, Türkiye'nin güvenliğini tehdit ediyorlar. ABD, Rusya, Çin, Pakistan, Hindistan, Irak, İsrail gibi Ottowa Anlaşması'ndan imzamızı çekmek ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için anti-personel mayınların sınırlara yerleştirilmesini sağlamak istiyoruz.’’

TERCİH BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİNDİR

Eğer Türk halkı sığınmacılar gitsin sınırlarımıza mayın gelsin diyorsa Zafer Partisi'ne destek versin. Aksi takdirde bütün bu ülkelerin sınırlarında mayın varken AKP iktidarı çeteleri zengin etmek için bu duvarları yapmaya devam eder. Bu duvarların üzerinden de insanlar geçip Türkiye'ye girip Türk halkının, Türk ordusunun, Türk jandarmasının, Türk polisinin, Türk istihbaratçısının hayatını tehlikeye atmaya devam ederler. Tercih büyük Türk milletinindir. Buradan sembolik bile olsa bir mayına tahammül edemeyen siyasi iktidara son uyarımızı yapıyoruz: Esas mayını siz seçim sandıkları açıldığında göreceksiniz. Gemicik mi particik mi? O mayın sandıkta öyle bir patlayacak ki iktidardan da sizi Katar'a kadar fırlatacak” dedi.