ABA GÜREŞİ HEYECANINI YAŞADILAR - Hatay Söz Gazetesi

ABA GÜREŞİ HEYECANINI YAŞADILAR

  • Eklenme Tarihi :19.05.2024 | 14:22
  • Muhabir :ERTUĞRUL OKTAY

ABA GÜREŞİ HEYECANINI YAŞADILAR

Yayladağı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile Aba Güreşi müsabakaları düzenlendi. Spor salonunda düzenlenen mübakalara12-18 yaş arasındaki güreşçiler katıldı.

 

Müsabakaları Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, kurum müdürleri, Aba Güreşi İl Temsilcisi Halil Çağran ve vatandaşlar izledi.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, yaptığı konuşmada, “ 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamımda geleneksel ata sporumuzu gençlerimizle buluşturduk. 12-18 yaş arası öğrencilerimizin müsabakası ile gerçekleşen Aba Güreşi Turnuvasına; Kaymakamımız Sn. Halil Yazıcı, İlçe Kurum Amirlerimiz, Meclis Üyelerimiz, Aba Güreşi İl Temsilcisi Halil Çağran ve Aba Güreşi Camiası Büyüklerimiz ile birlikte katıldık. Kültürümüzü yaşatan genç sporcularımıza başarılar diler, dereceye giren kardeşlerimi tebrik ederim. Özverili çalışmalarından dolayı TGGF Üyeleri ve Hakemlerine, Emniyet Mensuplarına, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Personellerine, Sağlık Çalışanlarına ve Belediye Personellerimize teşekkürlerimizi sunarım. Bu vesile ile tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, sağlıklı bir hayat dilerim.” dedi.