ADAY OLMAK İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAM - Hatay Söz Gazetesi

ADAY OLMAK İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAM

  • Eklenme Tarihi :13.06.2024 | 13:07
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatayspor’da Yönetime Talip Olan Şaşmaz: “Göreve Gelirsek, Yapacağımız Transferlerle Takımı İlk 5’e Oynatacağız, Bunun Sözünü Taraftarımıza Ve Camiamıza Veriyorum..”

ADAY OLMAK İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAM

Hatayspor’un eski Başkanlarından Mehmet Şaşmaz, yaklaşan kongre öncesi yönetim kuruluna talip olduğunu yineledi.Bordo-Beyazlı camiada geçmiş yıllarda Başkanlık ve Futbol Şube Sorumluluğu görevlerini yerine getiren Mehmet Şaşmaz, bu ay içerisinde yapılacak kongrede aday olacağını belirterek, “Aday olmak için kimseden icazet almam, ben gerçek Hatayspor’luyum. Mehmet Öntürk’ün aday çıkaracak olması, Lütfü Savaş’ın aday olması beni bağlamaz. Karma liste yapılacak olması da beni ilgilendirmez. Kimse merak etmesin Hatayspor sahipsiz kalmaz, Evelallah takımı biz sahipsiz bırakmayız, göreve gelirsek te yapacağımız transferlerle takımı ilk 5’e oynatırız.” dedi.

BEN ADAYIM, YÖNETİM KURULU LİSTEMİZ DE TRANSFER LİSTEMİZ DE HAZIR
Yapılacak Genel Kurulda yönetim kurulu listesini sunacağını belirten Şaşmaz, “Yönetim kurulu listemde birbirinden değerli isimler yer aldığı gibi yurt dışından da saygın işadamlarıda yer alıyor. Kimse endişe etmesin; kimse de kendini bulunmaz Hint kumaşı zannetmesin. Hatayspor’u menfaat ve çıkar gözetmeksizin gerçek sevenler sahiplenir. Ayrıca, şunun da altını çizeyim, geçmişte takımı benim elimden zorla alanların Mehmet Şaşmaz’a diyet borçlarını ödemek zorundalar” diye konuştu.
Şaşmaz, transfer listelerinin de hazır olduğunu dile getirerek, şimdilik isimlerini gizli tuttukları, yurt içinden ve yurt dışından prensip anlaşmasına vardıkları oyuncuların bulunduğunu dile getirdi.
HATAYSPOR’UN ALT VE ÜST YAPISI MEMLEKET ÇOCUKLARINA EMANET EDİLECEK
Şaşmaz, göreve gelmeleri halinde Hatayspor’un alt ve üst yapısında memleket çocuklarını takıma getireceklerini ifade ederek, Zeyni Özdemir, Hacı İkizer, Levent Öztürk, Yusuf Işık ve Ömer Kısa’yı göreve davet edeceklerini, Hatayspor’u memleket çocuklarına emanet edeceklerini vurguladı.
Yine genç yeteneklerden oluşan oyuncu grubunu Hatayspor’a kazandıracaklarının altını çizen Mehmet Şaşmaz, “Öyle bir kadro kuracağız ki, herkes Hatayspor’u konuşacak, ses getirecek bir kadro kuracağız” dedi.
MAÇLARI MERSİN YERİNDE K. MARAŞ’TA OYNATACAĞIZ
Hatayspor’un maçlarını Mersin’de oynamasına karşı olduklarına dikkat çeken Şaşmaz, “Gönlümüz tabi ki Hatay’da oynanmasından yana, ama stadımızın hazır olmaması ve şehrimizin fiziki koşulların buna müsaade etmemesi bu isteğimizi yerine getirmemize engel oluyor. Hatayspor’un maçlarını Mersin’de oynaması hem uzaklık mesafesi olarak hem de iklim olarak uygun değil. Takımımız için de taraftar için de en uygun yer Kahramanmaraş ilidir. Komşu kentimizin tesislerini Hatayspor’a kucak açacaktır. Hem de Süper Lig hasreti çeken Kaharmanmaraş’ın da desteğini bu sayede yanımızda hissedeceğiz. Göreve geldiğimiz takdirde maçları Kahramanmaraş’ta oynatacağız” dedi.
HEM TÜRKİYE DE HEM YURTDIŞINDA KAMP YARAK SEZONA HAZIRLANACAĞIZ
Şaşmaz, yine göreve gelmeleri halinde projeleri arasında takımın yurt içinde geçireceği hazırlık kampının ardından ikinci kamp dönemini İsviçre veya Almanya kentlerine geçireceğini açıkladı.
Yurtdışındaki kamp dönemi için görüşmelerin tamamlandığını anlatan Şaşmaz, burada yine teknik heyetin isteği doğrultusunda hazırlık maçları yapılacağını sözlerine ekledi.