AİLEME DÖNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM

  • Eklenme Tarihi :29.07.2022 | 09:39

Atakaş Hatayspor ile sözleşmesini uzatarak takımda kalan Ruben Riberio, ailesine döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

AİLEME DÖNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM

Hatay’da çok güzel anılarının olduğunu belirten Portekizli futbolcu, “Çok güzel arkadaşlıklarımız var. Çük güzel birlikteliğimiz var. Gerçektende inanılmaz bir arkadaşlık gurubu var burada. Evime geldiğim için öncelikle çok mutluyum. Hatayspor’a yeniden katıldığım için tarifi mümkün olmayan bir mutluluğa sahibim şu anda.” dedi.

 

YENİ BİR SÜREÇ BAŞLADI

Teknik Direktör Serkan Özbalta ile Hatayspor’da yeni bir süreç’in başladığını belirten Riberio, “Bu süreç hoca ile takım arasındaki bir süreç. Hepimizin arasında geçecek yeni bir süreç. Ama şunu söyleyebilirim. Arkadaşlarımla birlikte çok hırslıyız. Hocamız çok hırslı. Bunu çok net olarak görüyoruz. Kazanma isteği ve kazanma arzusunu bizimde sahaya yansıtmamızı istiyor. Bu şekilde ileriki süreçte çok çok başarılı bir takım haline geleceğimizi düşünüyorum. Hocamızın bizlere vermiş olduğu bu hırsı anlamak çok önemli. Bizim burada hocamıza gösterdiğimiz hırsımızla nasıl karşılık vereceğimiz çok önemli. Ama bu birliktelikte her şey kazanma üzerine olacağı içinde bu süreci bu şekilde geçiriyoruz.”

6 NUMARADA OYNAMAYI SEVİYORUM

“Hatayspor’a 2 sene önce bir kanat oyuncusu olarak geldim. Şunu da söylemek istiyorum. Önemli olan kulüp ve kulübün başarısı olduğu için bize verilen görevler nerede olursa olsun bunu yapıyoruz. İki sene önce pandemi sürecinde o bölgede bir eksiklik meydana geldi. Eski hocamda o bölgede bana şans verdi. Beirde o görevi üstlenerek elimden gelenin en iyisini yaptım. Bize verilen görevler ile ilgili eğer Hatayspor’a katkı vereceksem benim için hangi mevkide oynadığım önemli değil. Ama sorulduğu için söylüyorum. Ben 6 numara oynamayı çok seviyorum.”

ÖNEMLİ OLAN HATAYSPOR

“Topa temas etmeyi çok seven bir oyuncu olduğum için, daha rahat gelip topu aldığım ve takım arkadaşlarıma daha iyi yardım edebileceğimi düşündüğümden dolayı 6 numara oynamayı seviyorum. İsimler burada önemli değil. Kulüp bana hangi mevkide görev verirse ben takımım için elimden geleni yapmaya çalışırım. Bana verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Dediğim gibi burada önemli olan sadece Hatayspor’un başarısıdır.” dedi.

TARAFTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bordo-Beyazlı taraftarlara kendisine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Riberio, “2 senedir Hatayspor’dayım ve bana inanılmaz destek verdiler vermeye de devam ediyorlar. Futbolcunun vitamini taraftardır. Özellikle benim vitaminim taraftarlardır. Bizlere her alanda inanılmaz destek verdiler. Kendi evimizde oynadığımız maçlarda bin kendi evimde Portekiz’de arkadaşlarımla oynuyormuş gibi hissettim. Gücümü taraftarlardan alıyorum. Onlardan vitamin alıyorum. Verdikleri destekle onlar için savaştığımı hissettiriyorlar bana. Taraftarlarımıza verdikleri inanılmaz destekten dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)