Akademi Projesinde Kulüp Ziyaretleri Devam Ediyor - Hatay Söz Gazetesi

Akademi Projesinde Kulüp Ziyaretleri Devam Ediyor

  • Eklenme Tarihi :07.04.2024 | 14:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

Akademi Projesinde Kulüp Ziyaretleri Devam Ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Double Pass firması iş birliği ile yürüttüğü Futbol Akademileri Projesi'nde kulüp ziyaretleri sürüyor.  Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve sürdürülebilir akademi modeli oluşturmak amacıyla düzenlenen ve koordinatörlüğünü TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yürüttüğü proje kapsamında 3-4 Nisan tarihlerinde Double Pass eğitmenleri ile TFF FGD kulüp akademileri sorumluları ve TFF antrenör eğitimcileri Beşiktaş, İstanbulspor ve Siltaş Yapı Pendikspor kulüplerine konuk oldu.
Ziyaretlerde "Kulüp ve Akademi Yönetimi", "Takım Geliştirme", "Antrenman Planlaması" konu başlıklarında eğitimler ve toplantılar gerçekleştirildi. Yaş grubu takımları kulüplere yapılan ilk ziyaretlerde hazırlamış oldukları kulüplerin kendine özgü futbol felsefelerini sahada uyguladılar.
Beşiktaş'a giden heyette Double Pass'ten Hans Vander Elst ve Zurab Amirian ile Gelişim Ligleri Müdürü Yücel Uyar, TFF'nin antrenör eğitimcileri Serhat Sütlü ve Osman Üstünel yer aldılar. Eğitimlere Beşiktaş Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi ve yaş grubu antrenörleri katıldılar. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü ve Futbol Akademileri Projesi'nin koordinatörü Oğuz Çetin de Beşiktaş Kulübü'nde yapılan saha uygulamalarını izledi. Çetin ayrıca antrenörler ile görüş alışverişinde bulundu.
İstanbulspor ziyaretini Double Pass'ten Steven Vanharen ve Joost Hendrickx ile TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak ve TFF'nin antrenör eğitimcileri Altan Aksoy ile Aydın Yılmaz gerçekleştirdiler. Eğitimlere İstanbulspor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Kılıç ile yaş grubu antrenörleri katıldılar. İstanbulspor Teknik Sorumlusu Osman Zeki Korkmaz ve yardımcıları da eğitimlerin bir bölümünü takip etti.
Siltaş Yapı Pendikpor'a giden heyette Double Pass eğitmenleri Sander van Praet ve Gabriel Calderon Pellegrino ile TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş, TFF Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen ile TFF'nin antrenör eğitimcisi Erkan Ferin yer aldılar. Eğitimlere  Siltaş Yapı Pendiskpor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Taylan Temel ve yaş grubu antrenörleri katıldılar.
Futbol Akademileri Projesi kapsamındaki ziyaretler Galatasaray, MKE Ankaragücü ve VavaCars Fatih Karagümrük ile devam edecek.