Aktif Yaşam Ve Sporcu Sağlığı Kuluçka Programı Açıldı - Hatay Söz Gazetesi

Aktif Yaşam Ve Sporcu Sağlığı Kuluçka Programı Açıldı

  • Eklenme Tarihi :10.06.2024 | 10:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

Aktif Yaşam Ve Sporcu Sağlığı Kuluçka Programı Açıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, Acıbadem Sports ve Acıbadem Üniversitesi TEKMER iş birliği ile Aktif Yaşam ve Sporcu Sağlığı Kuluçka Programı açıldı. Aktif yaşam ve sporcu sağlığı alanlarında yenilikçi çözümler geliştirmeyi hedefleyen girişimcilere yönelik program Spor Teknolojileri, Sporda Veri Yönetimi, Sporda Sürdürülebilirlik, Sporda Yapay Zeka, Spor Yaralanmaları, Sporda Koruyucu Hekimlik ve Sporda Sağlık Yönetimi alanlarında eğitim ve girişimcilik desteğini kapsıyor.

Aktif Yaşam ve Sporcu Sağlığı Kulaçka Programı süresince;

• Sporcu sağlığı ve performansı ile sağlıklı yaşam tarzını teşvik eden alanlarda çalışmalar yürüten KOBİ'ler ve Startup'lar için düzenlenen eğitimler ile katılımcıların girişimcilik yolculuklarına katkı sağlanacak, yenilikçi fikirlerin ortaya çıkması ve desteklenmesi için fırsat sunulacak.

• Katılımcılar, detaylı eğitim almanın yanı sıra mentörlük programları ile alanlarında uzmanlaşarak yenilikçi fikirlerini hayata geçirebilme şansına sahip olabilecek.

• Demo Day ile program sonunda katılımcılar, projelerini sektörde önde gelen yatırımcılarla ve sektör uzmanlarıyla paylaşma fırsatı yakalayabilecek. Girişimciler, projelerini tanıtarak destek ve yatırım fırsatlarına ulaşma imkanı bulabilecekler.

Aktif yaşam ve sporcu sağlığı alanlarında büyük adımlar atmak isteyen girişimciler için büyük önem taşıyan bu programa son başvuru tarihi 20 Eylül 2024 olarak belirlendi.